Tavo LRT

2017.06.30 19:39

„Nacionalinės ekspedicijos“ Torūnėje laukė Lietuvai itin brangus daiktas

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.06.30 19:39

„Nacionalinės ekspedicijos“ komanda penktadienį laiką leido „Šiaurės gotikos perlu“ vadinamame Torūnės mieste. Čia projekto dalyviai aplankė daug sąsajų su Lietuva turintį Torūnės universitetą, kuriame turėjo galimybę prisiliesti prie pirmosios išspausdintos lietuviškos knygos.

Pasak ekspedicijos dalyvės M. Romerio universiteto mokslininkės  dr. Barbaros Stankevič, Torūnė lietuviams svarbi dėl kelių dalykų.

„Dalis Stepono Batoro universiteto mokslininkų tarpukariu atvyko būtent čia, čia įsteigė dabartinį Koperniko universitetą  Jo rektorius buvo istorikas, kuris rašė disertaciją apie Žygimantą Augustą. Ir tikėtina, kad jo pastangomis Torūnėje turime labai svarbų mums daiktą –– pirmąją lietuvišką knygą – Mažvydo katekizmą. <...> Profesorius A. Bumblauskas netgi pasiėmė pirštines, kuriomis jam leido pavartyti tą egzempliorių. Tai tikrai yra stebuklinga, nes turime tik du egzempliorius. Kolekcininkai šią knygą vertina labai brangiai – vienas puslapis kainuoja vos ne kaip butas“, – sako  „Nacionalinės ekspedicijos“ narė.

Pasak B. Stankevič, penktadienį komanda taip pat aplankys bene žymiausio torūniečio Mikalojaus Koperniko namą.

Daugiau apie apsilankymą Torūnėje – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt