Tavo LRT

2017.06.28 13:49

„Palanga: kultūros maratonas Kablys“ poilsiautojams siūlo renginių maratoną

Atvykusių į Palangą laukia ne tik gražūs paplūdimiai ir parkai – pajūryje netrūksta ir kultūros renginių. Vasarą menininkus iš visos Lietuvos čia kviečia LRT KULTŪROS pristatomas projektas „Palanga: kultūros maratonas Kablys“.  

Tarp Joninių ir Žolinių – šios dvi karštos vasaros šventės ženklina svarbius taškus dar viename Palangos vasaros kultūros sezone. 

Praeitą savaitę startavo jau ketvirtasis kasmetinis meninių renginių maratonas, kurį pristato televizija LRT KULTŪRA ir kultūros baras „Kablys“ – projektas „Palanga: Kultūros maratonas Kablys“.

Kaip ir kasmet, visą vasarą Palangos svečių ir gyventojų lauks įvairių meno kūrinių parodos, filmų peržiūros, puikus, specialiai šiam projektui sukurtas virtuvės meniu ir džiazo, klasikinės muzikos, alternatyvių melodijų, roko skambesio bei šokių ritmų muzikinė kolekcija, kuri skambės beveik kas vakarą.

Dar praeitą savaitė čia savo parodas atidarė net du menininkai – Goda Lukaitė ir Algis Kriščiūnas.

G. Lukaitė – jaunoji grafikė savo kūryba jau spėjusi sužavėti ir LRT KULTŪROS kanalą. 

Būtent jos darbai puikuojasi ant naujojo televizijos puodelio. Kultūros bare „Kablyje“ mergina pristatė savo tapybos darbų parodą „Stebėjimai“. 

Ši paroda apžvalginė: joje eksponuojami tiek anksčiau, tiek specialiai parodai kurti darbai, kūriniai iš įvairių tapybos plenerų. Parodoje, kaip ir visoje merginos kūryboje, vyrauja urbanistinio peizažo vaizdai. 

Paveiksluose fiksuojamos mintys iš konkrečių apleistų erdvių ir iš autorės fantazijų pasaulio. Patys paveikslai – tai nuorodos į tam tikras erdves, kuriose vyrauja misticizmas, truputis melancholijos, paslapties, ramybės ir jaukumo. Darbai asmeniški: stebėdama aplinką ir ją perteikdama ant drobės autorė kuria savo vidinį miestą.

A. Kriščiūną galima drąsiai vadinti šio projekto veteranu. Jau ne pirmus metus šioje pajūrio erdvėje savo darbus pristatantis dailininkas, žurnalo HAPPY 365 meno vadovas, nedvejodamas grįžta į „Pajūrio publikos bangas“ ir pristato poparto stiliaus parodą.

Plačiau – „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.