Tavo LRT

2017.06.26 16:58

Lietuvis atskleidė kitą emigracijos pusę: 4 darbuotojai apgyvendinti 6 kv. m. dydžio garažuose

LRT.lt 2017.06.26 16:58

Iš Lietuvos išvykęs Laurynas nori perspėti visus, kurie mano, kad emigrantų gyvenimas lengvesnis ir geresnis. „Emigrantų viliojimo į užsienį verslas yra pinigų kasykla. Jiems svarbiausia mus pritraukti atvažiuoti, o tada palieka kapanotis pačius“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą 19.30 val. sakys 25-erių vaikinas, kurio nuotykiai užsienyje prasidėjo prieš maždaug metus.

Emigranto gyvenimą Laurynas Juozas Liutkus pradėjo nuo Norvegijos. Vaikiną sužavėjo Skandinavijos lietuvių istorijos, kaip per kelis mėnesius žmonės užsidirba metinį atlyginimą. „Galvojau, kad ir man taip bus, tačiau nepavyko“, – prisipažins renginių vedėju įsidarbinęs vaikinas. Sumažinti atlyginimai, melas ir darbdavių noras apgauti darbuotojus emigrantus – apie kitokią emigracijos pusę prabils Laurynas.

Vaikinas sakys pajutęs, kad nuo darbų ir supančios aplinkos jis ritasi žemyn. „Jeigu susigyveni su tokia aplinka tiesiog gali lengvai degraduoti. Išsigandau to ir nusprendžiau bėgti iš Norvegijos“, – prisipažins jis. Susiviliojęs kompiuterio ekrane pamatytais vaizdais, Laurynas prieš keturis mėnesius persikėlė į triukšmingiausią, barais ir kavinėmis apstatytą Kipro miestą Aya Napa.

Tiesa, tik atvykęs vaikinas liko priblokštas, ko Kipro darbdaviai reikalauja iš žmonių, kuriuos pasamdo būti barmenais. „Jeigu nori, kad tavęs neatleistų – privalai daryti viską. Labai greitai supranti tapęs ne barmenu, o tarnu”, – antradienio vakarą sakys jis. Jauno vaikino kantrybė trūko tada, kai darbdavys sugalvojo, kad gyventi viešbutyje darbuotojams per didelė prabanga.

„Tai pasityčiojimas iš žmonių, peržengtos visos ribos”, – sakys Laurynas, siūlantis pasižvalgyti ten, kur jam ir jo kolegoms pasiūlė gyventi vadovas. Pačiame Aya Napos centre įrengtus kambarius Laurynas iškart praminė landyne. Jis negalėjo patikėti, kad kažkas garažuose, kur pilna išmetamųjų dujų ir tepalų, sugalvojo įrengti butus.

LRT stop kadras

Šeši kvadratiniai metrai – keturiems jauniems žmonėms. Kaip sako Kipro verslininkai, to visiškai turėtų pakakti komfortiškam gyvenimui. „Nuo tokios aplinkos kasdien tampi vis labiau pervargęs, prarandi gyvenimo džiaugsmą... Absoliučiai nesvarbu, kad esi vienoje gražiausių Viduržiemio jūros salų. Garaže to malonumo nelieka”, – LRT televizijos laidoje „Emigrantai“ šį antradienio vakarą pasakos lietuvis. Reportažą rengė Orijus Gasanovas.