Tavo LRT

2013.05.19 16:53

A. Giržadas apie A. Pojavio pasirodymą: tikėkimės, kad šiandien režisieriams rankos nesudrebės

Gabija Narušytė, Deividas Jursevičius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2013.05.19 16:53

Po nesklandumų generalinės repeticijos metu, kuomet Andriaus Pojavio pasirodymą temdė televizijos režisierių klaidos, Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas sako su jais dėl to rimtai kalbėsiąs ir tikisi, kad pirmajame pusfinalyje laikantiems kameras rankos nesudrebės.

Po nesklandumų generalinės repeticijos metu, kuomet Andriaus Pojavio pasirodymą temdė televizijos režisierių klaidos, Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas sako su jais dėl to rimtai kalbėsiąs ir tikisi, kad pirmajame pusfinalyje laikantiems kameras rankos nesudrebės.

„Vakar vakare jiems rankos sudrebėjo. Jiems kažkiek sutriko kamerų mygtukų spaudymas. Andrius darė viską taip, kaip buvo surepetuota, o jiems eiga kažkaip sutriko“, – antradienio LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė A. Giržadas. Jo teigimu, visų kitų atlikėjų kontekste Lietuvos atstovas atrodo „baltiškai santūrus ir solidus“, o scenoje jį išvysime romantiško rokerio amplua.

Su Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovu A. Giržadu kalbėjosi LRT radijo laidos „Ryto garsai“ vedėjai Gabija Narušytė ir Deividas Jursevičius.

Eiti į sceną – nemažas iššūkis. Andrius Pojavis turi mažai sceninės patirties, tad kaip jis pasiruošęs šio vakaro pasirodymui po vakarykštės repeticijos?

Nuotaika yra visai nebloga, nes, kaip Andrius sako, sceninė patirtis yra vienas dalykas, o gyvenimiška patirtis – kitas. Andrius tos gyvenimo druskos yra ragavęs nemažai ir, jo teigimu, perduoti žinią, kurią nori perduoti savo daina, yra labai svarbu. Tai jam sekasi daryti visai neblogai.

Tiesą pasakius, vakar tai padaryti per generalinę repeticiją blogiau sekėsi televizijos režisieriams, kurie iki šiol puikiai darė savo darbą. Bet vakar vakare jiems rankos sudrebėjo.

Kas atsitiko?

Jiems kažkiek sutriko kamerų mygtukų spaudymas. Andrius darė viską taip, kaip buvo surepetuota, o jiems eiga kažkaip sutriko.

Na, tikėkimės, šiandien bus paspaustas tas mygtukas, kurio reikia. Audriau, Tu ne pirmą kartą dalyvauji „Eurovizijos“ konkurse, ar galėtum pastebėti, kad viskas šiemet vyksta sklandžiai? Ar gerai šiemet suorganizuotas konkursas?

Pati organizacija yra skandinaviškai saiki ir iš tikrųjų labai puiki. Jei anksčiau mums reikėdavo „Eurovizijos“ užkulisiuose sėdėti ilgas valandas ir laukti, kol mes išeisime į sceną, tai šiais metais mes tiesiog atvažiuojame, turime dešimt minučių nusimesti striukes ir jau bėgame į sceną. O paskui mus informuoja, kad autobusas jau laukia – galime važiuoti namo.

Taigi viskas iš tiesų vyksta sklandžiai. Tikėkimės, šiandien režisieriams rankos nesudrebės.

A. Pojavis pirmajame konkurso pusfinalyje pasirodys dešimtas. Kaip atrodo atlikėjai, kurie atliks dainas prieš ir po Lietuvos atstovo pasirodymo? Kokiame kontekste skambės daina „Something“?

Tiesą pasakius, [atlikėjų] bus įvairių. Prieš mus ir kosmonautai vaikšto po sceną – jie, atvirai kalbant, veikia nežinia ką, skambės toks, pavadinkime, „slaviškas repas“, – po mūsų skambės baltarusiška ča ča. Tad mes atrodome santūriai solidžiai.

Kai pamačiau, kas darosi aplinkui, ir vakar pakalbėjau su kolegomis, kurie žiūrėjo mus televizijos užkulisiuose Lietuvoje, mes džiaugiamės, kad mūsų pasirodymas bus toks baltiškai santūrus ir solidus.

Audriau, kalbant apie sceninį įvaizdį, kaip pasikeitė Andriaus įvaizdis nuo mago su cilindru? Į ką šiuo metu pavirtęs Andrius Pojavis?

Mes net juokėmės [dėl įvaizdžio] tarpusavy. Kai atrankoje Lietuvoje Andrius savo sumanymu išėjo vilkėdamas fraku ir cilindru, raudonai dažytais batais, tėvynainiai piktinosi, kad jo per daug prasčiokiškas įvaizdis – Lietuvos klounelis. Kai jis apsivilko rokerio striukę, visi kažkodėl vėl pradėjo prašyti to cilindro ir skolinto frako.

Taigi scenoje Andrius vis dėlto pasirodys, kaip mes juokaujame, kaip romantiškas rokeris.

Jis bus su cilindru ir rokerio striuke?

Ne, nei cilindras bus, nei balerina už jo nugaros šoks. Jis tiesiog bus toks – rokeris.

Andrius yra sakęs, kad galimas sėkmės raktas yra atlikimo paprastumas. Kaip manoma dabar, ar tai pasiteisins?

Andrius yra sakęs, kad ne paprastumas, bet nuoširdumas.

Žinant mūsų pasirodymo kontekstą, t.y. kad aplinkui vaikščios plastmasiniai kosmonautai ir merginos, išlendančios iš disko gaublių, manau, kad jo paprastas nuoširdumas iš tikrųjų pasiteisina.

Ką jaučia Tavo širdis – ar mes papulsime į finalą?

Mano širdis iš tikrųjų labai nori patekti į finalą. O dėl prognozavimo... Aš jau ne kartą esu sakęs, kad „Eurovizijoje“ prognozės yra blogas dalykas.

Svarbu, kad režisierių ranka nesudrebėtų...

Iš tikrųjų norėtųsi, kad ranka nesudrebėtų. Apie tai mes šiandien labai rimtai kalbėsime su jais. Bet aš tikiuosi, kad jiems ranka nesudrebės ir viskas bus padaryta taip, kaip repetuota.

Tikėkimės, kad taip ir bus. Belieka palinkėti sėkmės. Ačiū tau, Audriau.

Pirmąjį „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalį žiūrėkite antradienį 22 val. per LRT televiziją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt