Tavo LRT

2017.07.18 15:40

Vasarą per LRT TELEVIZIJĄ – tarptautinio pripažinimo sulaukę serialai

LRT.lt 2017.07.18 15:40

Vasarą LRT TELEVIZIJA savo žiūrovams siūlo tarptautinio pripažinimo ir prestižinių kino apdovanojimų nusipelniusių serialų. 

Nuo liepos 3 d. LRT eteryje pasirodys:

Aukštuomenės daktaras (Royal Pains)

Komiškas serialas

JAV

2009-2016

N-7

Serialo autoriai: Andrew Lenchewski, John P. Rogers.

Serijų režisieriai: Michael Rauch, Matthew Penn, Jay Chandrasekhar ir kiti.

Vaidina: Mark Feuerstein, Paulo Costanzo, Reshma Shetty, Brooke D`Orsay, Campbell Scott, Jill Flint, Ben Shenkman.

Gydytojas Henkas po lemtingos klaidos buvo atleistas iš darbo vienoje Niujorko klinikoje. Tačiau nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kartą prabangiame vakarėlyje išgelbėjęs gyvybę supermodeliui, jis išgarsėjo ir netrukus gavo pasiūlymą užsiimti privačia praktika kurortiniame Niujorko priemiestyje. Čia gyvena milijonieriai ir Henkas tampa asmeniniu jų gydytoju. Jo gyvenimas dabar kupinas dramatiškų ir kurioziškų situacijų, už dalyvavimą kuriose jis gauna puikius honorarus.

Serialas yra pelnęs ASCAP Kino ir televizijos prizas 2013 m. bei nominuotas trims ASCAP nominacijoms.

Svetimšalė (Outlander)

Fantastinis nuotykių serialas

JAV

2014

N-14

Autorius: Ronald D. Moore.

Režisieriai: Metin Hüseyin, Anna Foerster, Brian Kelly, Mike Barker ir kiti.

Vaidina: Caitriona Balfe, Sam Heughan, Duncan Lacroix, Tobias Menzies, Grant O'Rourke, Graham McTavish, Stephen Walters.

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, medicinos sesuo Kler Rendal atostogų metu bevaikščiodama kalvotuose Škotijos tyrlaukiuose, stebuklingu būdu persikelia per laiką ir patenka į 1743 metus. Be abejo, tokioje nepažįstamoje aplinkoje jaunai vienišai merginai gresia įvairiausi pavojai. Kler trokšta rasti būdą grįžti atgal, kur jos laukia mylintis vyras Frenkas. Tačiau kol tai įvyks, jai tenka ištekėti už galantiško škotų kario Džeimio Freizerio. Įvairūs išmėginimai netrukus suartina du nepažįstamuosius. Tarp dviejų epochų pasiklydusios Kler laukia dar sunkesnis – jausmų išbandymas.

Nominuotas keturiems „Aukso gaubliams“, trims „Emmy apdovanojimams“. Aktorė Caitriona Balfe pelnė škotišką BAFTA. Iš viso – 21 kino apdovanojimas, 32 nominacijos.

Detektyvas Monkas (Monk)

Detektyvinis serialas

JAV

N-7

2002-2007 (visas serialas baigtas statyti 2009)

Autorius: Andy Breckman.

Rež. Dean Parisot, Kevin Inch, Rob Thompson ir kiti. 

Vaidina: Tony Shalhoub, Jason Gray-Stanford, Ted Levine, Traylor Howard.

Regis, niekas netrukdo Adrianui Monkui iš San Francisko padaryti stulbinamą detektyvo karjerą. Tačiau neatskleistas mylimos žmonos Trudi nužudymas tapo per dideliu smūgiui puikiam profesionalui. Be to, Monkas įsitikinęs, kad automobilis su sprogmenimis buvo skirtas ne žmonai, o jam. Išgyventa drama sukėlė rimtų psichinių problemų, kurios nelabai suderinamos su darbu policijoje. Tarnybą tenka palikti. Monkas tampa atsiskyrėliu. Atgauti prarastas dvasines ir fizines jėgas jam padeda medicinos sesuo Šarona Fleming. Ji priverčia fobijų apimtą Monką išeiti į gatvę, o troškimas rasti žmonos žudikus paskatina vyrą tapti policijos konsultantu. Pamažu ši moteris tampa Monko pagalbininke. Jiedu sumaniai išsprendžia sunkiausias bylas ir randa nusikaltėlį. O  dažnos Monko keistenybės tik suteikia pikantiškumo tiriant nusikaltimus ir neleidžia nuobodžiauti aplinkiniams.

Pagrindinio vaidmens atlikėjas Tony Shalhoubas 2003 m. apdovanotas „Auksiniu gaubliu“, 2003 ir 2006 m. gavo „Emmy“ apdovanojimus. 2010 m. šis apdovanojimas skirtas filmo kompozitoriui. Iš viso serialas surinko 20 apdovanojimų ir 46 nominacijas.

   

Rudenį LRT žiūrovai sulauks dar daugiau naujienų, tarp jų – tokie serialai:

Jaunasis popiežius (Young Pope)

Draminis serialas

Italija, Prancūzija, Ispanija, Didžioji Britanija, JAV

2016

N-14

Režisierius: Paolo Sorrentino.

Vaidina: Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Camara, Scott Shepherd, Cecile De France, Ludivine Sagnier, James Cromwell.

47 metų amerikietis kardinolas Lenis Belardo daug kam netikėtai tampa jauniausiu Bažnyčios istorijoje popiežiumi, pasivadinusiu Pijumi XIII-uoju. Besivaržančios kardinolų grupuotės išrinko jį kaip kompromisinę figūrą. Intrigantai tikėjosi, kad galės lengvai manipuliuoti nepatyrusiu Popiežiumi. Deja, netrukus paaiškėja, kad Pijus XIII yra ekscentriška asmenybė, kupina gan prieštaringų savybių. Jis pasižymi keistu humoro jausmu, yra griežtas, itin konservatyvus. Tai reiškia, kad lemtingą klaidą padariusių kardinolų bandymai suvaldyti pontifiką kažin ar bus sėkmingi.

Režisierius P. Sorrentino ir aktorius J. Law apdovanoti specialiu prizu tarptautiniame Venecijos kino festivalyje. „Jaunasis popiežius“ nominuotas „Jupiter“ prizu geriausio tarptautinio serialo kategorijoje.

Vokietija 1983-aisiais (Deutschland 83)

Istorinis nuotykių serialas

Vokietija

2015

N-14

Autorė: Anna LeVine.

Režisieriai Edward Berger, Samira Radsi.

Vaidina: Jonas Nay, Maria Schrader, Ulrich Noethen, Sylvester Groth, Sonja Gerhardt, Annett Schneider, Ludwig Trepte, Alex Edel, Alexander Beyer.         

24 metų kariškį Martiną Rauchą užverbuoja Rytų Vokietijos saugumas. Vaikinas tikisi, kad tapęs šnipu Vakaruose, jis padės savo sunkiai sergančiai motinai, kuri laukia inkstų donoro. Atsidūrus Vakarų Vokietijoje, jam greitai pavyksta įgauti naujųjų vadovų pasitikėjimą ir prieiti prie slaptų NATO dokumentų. Tačiau laikui bėgant, jaunąjį šnipą ima persekioti sąžinės priekaištai. Kas svarbiau – meilė motinai ir pareiga socialistinei tėvynei, ar jo veiksmų sukelta niekuo dėtų žmonių mirtis?

Serialui teko „Emmy“ apdovanojimas už geriausią dramą. Jis taip pat apdovanotas Monte Carlo tarptautiniame televizijos filmų festivalyje. „Vokietija 1983-aisiais“ pelnė vokiečių kino prizas „Auksinė kino kamera“ už geriausią mini serialą. Vokietijos televizijos apdovanojimą pelnė aktorius Jonas Nay. Iš viso – 8 apdovanojimai, 11 nominacijų.