Tavo LRT

2017.06.15 07:46

U. Galadauskaitė: po kiekvienos laidos man mama turi, ką pasakyti

Dar nuo mažumės LRT informacinių laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė mėgo būti dėmesio centre, o savo pasiekimus laiko ne sėkme, bet kruopštaus ir tikslingo darbo rezultatu. Šį pavasarį U. Galadauskaitė buvo išrinkta mylimiausia visų laikų televizijos vedėja, tačiau pati žurnalistė tikina įvairios kritikos sulaukianti iki šiol, o objektyviausius komentarus po kiekvienos laidos paberia jos pačios mama.

„Aš dirbdavau labai daug: ir savaitgaliais, ir per šventes. Ir man niekada nekildavo mintis to nedaryti, nes žinojau, kad galbūt ateityje galėsiu išsigryninti, ir daryti tik tai, ką noriu. Bet suvokiau, kad to pasieksiu tik tuo atveju, jei daug dirbsiu. Ir nebuvo čia jokios sėkmės, nes kai kurie įsivaizduoja, kad aš ėjau gatve, prie manęs kažkas priėjo ir pasiūlė vesti žinias. Tokios sėkmės man nebuvo“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Stilius“ pasakoja U. Galadauskaitė.

Nė trisdešimties nesulaukusi ir jau karjerą televizijoje padariusi žurnalistė tikina visuomet tvirtai žinojusi, kuo nori būti. „Pati savęs klausiu, iš kur man, būnant penktoje klasėje, atėjo ta mintis, kad stosiu į žurnalistiką. Nepažinojau nei vieno žurnalisto, niekuomet gyvenime nebuvau susidūrusi su žurnalistu, mano šeimoje nėra nieko net į tą pusę... Niekas rimtai nežiūrėjo, kai mokykloj pareiškiau, kad aš stosiu į žurnalistiką. Visi man sakė: oi, Ugne, tavo nuomonė dar pasikeis šimtą kartų“, – šypsosi moteris.

Profesionalumą labiausiai vertinanti žurnalistė prisipažįsta, kad karjeros pradžioje ir jai ne viskas klojosi lengvai ir sklandžiai. Prisimena nekart išgyvenusi tokių kuriozų, apie kuriuos gali pasakoti dažnas eterio žmogus. Dabar juokiasi, tačiau, kai pramiegojo savo vedamą „Labo ryto“ laidą, U. Galadauskaitei ne juokai buvo galvoje. O įdomiausia, kad nuolatos ji kovoja su išskirtiniu savo bruožu – suvalkietiška tartimi.

Tačiau būtent kalbininkai dėl suvalkietiškos tarties žurnalistės tikrai nebarė – atvirkščiai, giria ją iki šiol. Tuo tarpu į viešumoje klajojančias apkalbas ir pastabas U. Galadauskaitė tikina jau seniai nekreipianti dėmesio. Vieninteliai svarbūs kritikai, kurių nuomonės ji labiausiai paiso, yra kolegos ir žurnalistės šeima. U. Galadauskaitė pripažįsta, kad po kiekvienos laidos jai turi ką pasakyti jos mama.

„Ir dėl aprangos, ir dėl makiažo, ir dėl plaukų, laikysenos, kalbėjimo, turinio... Ji apie viską žino. Ir man labai patinka, kai ji sako „atmink, kad tu negali vertinti objektyviai, nes tu pati dirbi televizijoje, ir visai kitaip žiūri į tuos dalykus. Ir jeigu man užkliuvo tas ir tas, tai tu žinok, visiems Marijampolėj užkliuvo“. Ir tam tikra prasme mano mama yra teisi“, – tikina U. Galadauskaitė.

Visas pokalbis – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“.