Tavo LRT

2017.06.12 08:05

D. Grybauskaitė: Slovėnijos prezidentas domėsis mūsų kibernetinio saugumo patirtimi

Santykiai su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru labai geri, prieš šios šalies vadovo oficialų vizitą LRT RADIJUI sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kadangi, jos teigimu, mes sėkmingai kovojame su hibridinėmis grėsmėmis, B. Pahoras lankysis ir Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre.

„Pernai kovą su oficialiu vizitu lankiausi Slovėnijoje. Ten mūsų pasieniečiai ir policijos atstovai padėjo Slovėnijai tuo metu gana sudėtingu laikotarpiu tvarkytis su migracijos srautais. Taigi turime labai gražų bendradarbiavimo pavyzdį“, – pastebi šalies vadovė.

Jos teigimu, Slovėnija yra aktyvi NATO sąjungininkė ir partnerė, tad padeda visam mūsų regionui užtikrinti saugumą – pavyzdžiui, Slovėnijos kariai prisijungė prie daugiašalio NATO bataliono Latvijoje.

„Be saugumo, su Slovėnija turime ir prekybos, ir įvairiausius kitokius klausimus, ir bendrystę. Bet šiuo konkrečiu atveju Slovėnijos prezidentas dar domėsis mūsų kibernetinio saugumo patirtimi“, – sako D. Grybauskaitė.

Anot jos, mūsų patirtis įdomi, mes vieni pirmųjų pradėjome ir gana sėkmingai kovojame su hibridinėmis grėsmėmis, ypač kibernetinio saugumo srityje, partneriams rengiame nacionalinio kibernetinio saugumo pratybas.

„Lietuvoje įkurtas Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. [...] ir kartu su prezidentu pirmadienį jame lankysimės“, – sako D. Grybauskaitė.