Naujienų srautas

Tavo LRT2017.06.07 11:21

R. Zemkauskas: nauja LRT laida neturi nei vedėjo, nei užkadrinio balso

LRT KULTŪROS kanale jau trečiadienio vakarą pasirodys pirmoji „Projekto PI“ laida, kurios komanda, vadovaujama žurnalisto, kultūros apžvalgininko Ryčio Zemkausko, atskleis Lietuvos mokslo užkulisius. 

„Laidą kuria kosminis ekipažas. Vedėjo ši laida neturi, neturi ji net užkadrinio balso“, – sako R. Zemkauskas, su kurio prodiusuojamu „Projektu Pi“ dirba humanitarinių mokslų daktarė Sigita Trainauskienė, operatorius Gvidas Kovėra ir režisierius Ričardas Rickevičius.

R. Zemkauskas įsitikinęs, kad yra įvairių mokslo populiarinimo laidų, tačiau nėra tokių, kurios būtų tik apie Lietuvos mokslą ir tai, ką mokslininkai veikia kasdien. 

„Kai pradėjome kurti šią laidą, paaiškėjo, kad žinome, kaip ką susprogdinti, kaip nuskristi į kosmosą, apie juodąsias skyles daug skaitome, bet nežinome, kas daroma Lietuvoje, kokie išradimai daromi tyliai ir ramiai. Dabar bandome tai išsiaiškinti ir parodyti tyrėjo darbą, kuris yra labai įdomus, ypatingas ir laukia visuomenės dėmesio“, – kalba „Projekto PI“ prodiuseris. 

LRT nuotr.

S. Trainauskienė tikina, kad temas stengiamasi pateikti taip, kad sudomintų žiūrovą ir kasdieniškomis, ir nekasdieniškomis istorijomis. 

„Žmogaus, kurį matysite pirmoje laidoje, paklausiau, koks yra kelias iki mokslinio atradimo. Jis sakė, kad pirmiausia svarbu suformuluoti teisingą hipotezę, tada – užduoti klausimus. Darbas iki atradimo – varginantis ir ilgas. Mūsų darbas – tą nuobodų ir varginantį procesą parodyti kuo įdomiau“, – pasakoja humanitarinių mokslų daktarė. 

Režisierius R. Rickevičius atskleidžia, kad kiekvienai temai reikia ieškoti rakto bei kampo, kuriuo ji dar nebuvo rodyta. 

„Vienas svarbiausių tikslų – parodyti, kas egzistuoja, o tada jau pats žiūrovas gali pasidomėti giliau“, – prideda R. Zemkauskas. 

„Projektas PI“ – nuo birželio 7 d. trečiadieniais 19 val. per LRT KULTŪRĄ. Plačiau apie naują laidą – laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą