Tavo LRT

2017.05.31 16:15

Į neturtingas šalis pedofilai traukia iš viso pasaulio

Nauju įstatymu Australijoje siekiama uždrausti pedofilams vykti į užsienį – šalyje jų žinoma apie 20 tūkst. Kovoti prieš vaikų išnaudojimą prašo kaimyninės Australijos šalys. Taip LRT RADIJUI sako radijo bendradarbė Sidnėjuje Rita Baltušytė. Anot jos, pedofilai iš Australijos vyksta į neturtingas šalis, ten veikia jų tinklas, pritraukiantis žmonių iš viso pasaulio – tikėtina, kad ir iš Lietuvos.

– Australija siekia uždrausti oficialiai žinomiems pedofilams keliauti į užsienį. Kokie tokio sprendimo argumentai?

– Argumentai tokie, kad kaimyninės šalys skundžiasi, jog daug australų pedofilų į jas atvažiuoja atostogauti, o taip jie vadina vaikų prievartavimą. Vien praėjusiais metais 800 tokių žmonių vyko atostogauti vien dėl vaikų.

Šio įstatymo iniciatorius buvo ir prie to daug prisidėjo senatorius Derrynas Hinchas. Jis žurnalistas, tačiau į politiką pasuko vien dėl kovos su pedofilija. Dabar Australijoje yra oficialus seksualinių vaikų išnaudotojų sąrašas, kuriame maždaug 20 tūkst. pažeidėjų.

Pagal naują įsakymą, užsienio reikalų ministrė Julie Bishop iš visų jų galės atimti pasus. Jie negalės važiuoti į užsienį, tokiu būdu norima sumažinti skriaudžiamų, seksualinę prievartą patiriančių vaikų skaičių pietryčių Azijoje, Ramiojo vandenyno salose. Klausimai, susiję su pedofilija, labai nemalonūs.

– Tai būtų pirmas tokio pobūdžio draudimas pasaulyje. Kodėl Australija išsiskiria šia problematika?

– Australija, palyginus su kitomis šio pasaulio regiono šalimis, yra turtinga. Šalys, į kurias vyksta pedofilai iš Australijos, yra neturtingos ir esančios arčiausiai. Tačiau į tokias šalis kaip Tailandas, Mianmaras ir pan. vykstama iš viso pasaulio. Manau, kad net iš Lietuvos.

Australams šios šalys arti, jie gali daugiau sumokėti, čia veikia jų tinklas. Visgi skriaudų užtenka ir pačioje Australijoje. Radijo eteryje kalbantys žmonės pasisako atviriau. Jie teigia, kad geriau būtų, jei pedofilai išvažiuotų ir jų neįleistų atgal. Sunku pasakyti, kodėl dabar staiga atsirado toks įsakymas. Tačiau, kaip sako J. Bishop, taip atsižvelgiama į kaimyninių šalių prašymus prisidėti prie kovos su seksualiniu vaikų išnaudojimu.

– Kol kas įstatymas dar nepriimtas?

– Kol kas dar nepriimtas. Kol kas didelio triukšmo dėl to nėra, bet, kai įstatymas bus priimtas, bus kitaip. Žinoma, dalis žmonių jam priešinsis.