Tavo LRT

2017.05.29 17:14

Laidoje „Svarbios detalės“ – dramatiškos „ankstukų“ išgyvenimo istorijos

Šiandien mes juos vadiname mažaisiais kovotojais, bet kai gimė, joks gydytojas negalėjo pažadėti, kad jie švęs gyvenimo pergalę. Mažojo Rojaus Volungevičiaus, gimusio vos 25-ą savaitę, svėrusio tik 498 g, kitaip nepavadinsi kaip tikru kovotoju. Jis su mama Lina 8 mėnesius praleido ligoninėje, 8 mėnesius pats nekvėpavo, ištvėrė 8 operacijas, jam 17 kartų buvo perpiltas kraujas. 

„Kai man skubiai padarė Cezario pjūvį, nebuvo jokių garantijų, kad vaikas gyvens... Ir tik 2 procentai, kad gyvensiu aš, nes nebeveikė nei kepenys, nei inkstai“, – prisimena Rojaus mama Lina. Ji į ligoninę buvo atvežta 2011-ųjų gruodžio 31 d., likus 15 minučių iki vidurnakčio. 8 mėnesiai nerimo, baimės, tikėjimo ir ašarų, išlietų ligoninės kiemelyje. „Kai važiavome namo iš ligoninės galvojau, kad mano širdis neatlaikys! Ir ne dėl to, kad buvo daug skaudžių akimirkų – aš galvojau, jog tiesiog numirsiu iš džiaugsmo“, – „Svarbių detalių“ studijoje nuoširdžiai kalbėjo Lina.

Asociaciją „Neišnešiotukas“ Asta Speičytė Radzevičienė įkūrė susilaukusi ankstukės Margaritos, kuri nutarė pasisveikinti su pasauliu vos 26-ą nėštumo savaitę, sverdama 960 g. „Patyriau šoką, suvokdama, kad tai vyksta su manimi, kad tai ne sapnas! Labiausiai kankino klausimas, kodėl tai nutiko man?“ – prisimena Asta.

„Mes ne Dievai, bet darome viską, kad tik vaikučiai išgyventų. Dažniausiai pradžioje įspėjame: laukia ilgas kelias. Kelias kalnuotas. Užlipsit į tą kalną, nusileisit į pakalnę, ir vėl reks kilti į kalną“, – sako gydytoja profesorė Nijolė Drazdienė, neišnešiotukais besirūpinanti jau daugiau nei keturiasdešimt metų.

O štai gydytoja neonatologė Violeta Drejerienė iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės dažnai tampa ankstukų krikšto mama. Antradienį 21:30 val. laidoje „Svarbios detalės” pačių mažiausių Lietuvoje neišnešiotukų mamos pasakos savo mažylių kovos už gyvenimą istorijas, dalinsis patirtimi, neišnešiotukių senelis studijoje megs mažiausią kojinę, o mažiausia, vos 450 g gimusi Raselė, jau atšventusi 17-ąjį gimtadienį, nustebins savo pirmąsias gydytojas.