Tavo LRT

2017.05.29 15:20

Praėjusią savaitę LRT žiūrovams įdomiausia – antimaistinės medžiagos ir baseinų švara

LRT.lt 2017.05.29 15:20

Pateikiame LRT mediatekos įrašų penketuką. Šie įrašai praėjusią savaitę LRT mediatekos lankytojų buvo žiūrimiausi.

Praėjusią savaitę didžiausio dėmesio LRT mediatekoje sulaukė sveikatos patarimų laida „Klauskite daktaro“. Joje gydytojas Alvydas Unikauskas įspėjo, jog, vartodami daug antimaistinių medžiagų turintį maistą, rizikuojame rimtomis ligomis, nes 60–80 proc. imuninės sistemos yra žarnyne. Jo teigimu, visa mūsų mityba sukasi aplink šiuos antimaistinių medžiagų turinčius produktus. Tai – grūdai ir jų produktai, kurie sudirgina mūsų imunitetą. Antroji laidos tema – baseinų švaros įtaka sveikatai. Anot gydytojo, maudytis nešvariame baseine gali būti pavojinga sveikatai, o cheminės medžiagos, naudojamos dezinfekuoti baseiną, šlapimo bakterijų nesunaikina.

Taip pat mediatekos lankytojus domino laida „Radijo paskaita“. Joje Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro gydytoja entomologė biomedicinos mokslų daktarė Milda Žygutienė kalbėjo apie erkes. Pasirodo, erkės – vieni seniausių parazitų pasaulyje, kuriuos dar Antikos laikais savo veikaluose paminėjo Homeras ir Aristotelis. Aktyviausias šis vabzdys balandžio–gegužės mėnesiais. Ir, pasirodo, erkių platinamos ligos iš Europos šalių labiausiai skriaudžia Lietuvos gyventojus. M. Žygutienė paaiškino, kokios tinkamiausios sąlygos erkėms daugintis, kokiomis ligomis jos gali užkrėsti, ką būtina žinoti susiruošus į gamtą, ir kaip taisyklingai ištraukti įsisiurbusią erkę.

Žiūrovų pamėgtoje laidoje „Emigrantai“ šįkart – dvi meilės istorijos iš Barselonos. Ingrida ir Sandra su ispanakalbiais vaikinais gyvena tarytum meksikietiškame seriale. Kita tema – Lietuvoje palikusi dukrą ir vyrą, Škotijoje Laura tapo karališkosios pašto tarnybos paštininke.

„Istorijos detektyvų“ laidoje Virginijaus Savukyno istorinių žinių iššūkį šįkart priėmė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Taip pat joje kalbėta apie paminklą partizanams – laidos kūrybinė komanda aiškinosi, kaip tinkamai reikėtų įamžinti šį Lietuvos istorijos periodą. Dar viena tema – ką mėgo valgyti tarpukario Lietuvos prezidentai. Spėliodami, ką tos asmenybės galėjo valgyti, dažniausiai mąstome apie įdarytus fazanus ar bent jau tuo metu populiarius vokiškus šnicelius, tačiau iš tiesų iš provincijos kilusių aukščiausių šalies vadų stalas atrodė net per kukliai, pasakojama laidoje.

Taip pat į populiariausiųjų penketuką pateko LRT TELEVIZIJOS dienos aktualijų laida „Laba diena, Lietuva“. Joje kalbėta, kodėl Seimas nusprendė nesvarstyti darbo kodekso, pateikta informacija apie išpuolį Mančesteryje, savo įžvalgomis apie laisvės nuo mokesčių dieną dalijosi ekonomistai, pristatytos svarbiausios naujienos.