Tavo LRT

2017.05.27 11:44

E. Daugėlaitė apie „Labo ryto“ pramiegojimą bei kuriozus tiesioginiame eteryje

DELFI.lt2017.05.27 11:44

Šią savaitę startavo pirmoji moksleivių feisbuko laida „8ToGo“, kurioje mokiniai Tomas ir Danielius kalbina žinomus ir sėkmingus Lietuvos žmones, galinčius pasidalyti patirtimi ir trumpam sugrįžti į paauglystės laikus.

Startą laidai davė žurnalistė, TV laidų ir renginių vedėja Eglė Daugėlaitė, kuri transliacijos žiūrovams ne tik atskleidė daug faktų apie save, bet ir surengė ekskursiją LRT studijoje, kurios metu žiūrovai galėjo išvysti tai, kas slypi už kadro.

Bevaikščiodami LRT koridoriais mokiniai Eglę paskatino mintimis grįžti į mokyklos laikus, kuomet jai, kaip ir daugeliui moksleivių dabar, reikėjo apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą. „Jau dešimtoje klasėje aš sugalvojau, kad galiu būti kažkas panašaus į žurnalistą, todėl pradėjau rašyti mokyklos laikraštyje, buvau aktyvi“, – kalbėjo Eglė ir prisipažino, kad tarp pasirinkimų tuo metu buvo ir politologija, teisė ir net medicina. Tiesa, E. Daugėlaitė tikino, kad medike niekada negalėtų būti, nes jai skauda tada, kai ir kitam skauda.

Laidos vedėjas Danielius pasiteiravo pašnekovės, ar dabartinis jos darbas yra suderinimas su atjauta? „Žurnalistas negalėtų dirbti darbo, jeigu jam būtų visų pašnekovų gaila, bet mes specializuojamės. Yra politika, analitinė žurnalistika, tiriamoji žurnalistika ir yra informacinė pramogų žurnalistika, kurioje esu aš. Mūsų laida nėra sukrečianti ar siekianti išgauti informaciją“, – kalbėjo E. Daugėlaitė ir prisipažino, kad šiame darbe daugiausia reikia psichologijos žinių.

„Žmonės jaudinasi, jie ateina ne į savo erdvę, staiga tampa įsprausti į televizinius rėmus ir jiems viskas kelia stresą“, – atskleidė Eglė ir papasakojo, kad pašnekovams tenka padėti nusiraminti ir pasistengti per kelias minutes paversti tą erdvę jiems sava.

Kadangi E. Daugėlaitė yra LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas“ vedėja, kyla klausimas – ar teko kam nors iš laidos vedėjų pramiegoti?

„Beveik visi yra pramiegoję „Labą rytą“, nes mes – ne robotai, tai galit įsivaizduoti, kokių būna netikėtumų. Būna, kad nesuskamba žadintuvas, būna, kad išjungi žadintuvą, tada tave pažadina kolegos, jie pradeda ieškoti nuo 5.45 val. – tada jau tikrai pasigendame vieni kitų“, – pasakojo pašnekovė.

Eglė tikina, kad didžiausią pramiegojimo rekordą sumušė jos kolega – buvo pažadintas 9 val. ryte, kai laida jau pasibaigė. „O aš esu buvusi pažadinta 5.55 val. Nemoku nupasakoti, kiek tuo metu patiri streso. Aš atvažiavau, atrodo, per dvi minutes. Neatsimenu, nei kaip persirengiau, nei ką apsirengiau, bet aš 6.20 val. jau pranešinėjau tai, ką turiu pranešti. Atleistinas laikas yra pati laidos pradžia, kai eteryje sėdi trys žmonės, tada vieni kitus gali pakeisti, papildyti“, – prisiminimais dalijosi Eglė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.