Tavo LRT

2017.05.28 16:36

A. Siaurusevičius „Laisvės vėliavnešiuose“: V. Kernagis buvo laisvas gūdžiausiais laikais

LRT.lt 2017.05.28 16:36

Jau šį sekmadienį 18 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ už tai, ką padarė dėl Lietuvos laisvės, maestro Vytautui Kernagiui „ačiū“ tars jo bičiulis žurnalistas, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovas Audrius Siaurusevičius.

Lietuvos trispalvė, kaip padėkos ženklas, prieš devynerius metus iškeliavusiam maestro suplevėsuos prie Palangos muzikinio klubo „Anapilis“, nes būtent čia V. Kernagis labai dažnai rengdavo koncertus sausakimšoje salėje.

Anot maestro bičiulio A. Siaurusevičiaus, V. Kernagis buvo laisvas ir gūdžiais sovietiniais laikais. Kai dažnas kurdavo tarybines iliuzijas šlovinančias eiles, V. Kernagis ieškojo groteskiškų tekstų savo dainoms, kaip akibrokšto sovietinei ideologijai.

Sąjūdžio metais, tuo metu dar vienas kito nepažinodami, žinomas atlikėjas V. Kernagis ir jaunas „Laisvosios Europos“ korespondentas A. Siaurusevičius aktyviai dalyvavo tuose pačiuose Lietuvai reikšminguose įvykiuose. V Kernagis savo dainomis įkvėpdavo tautą burtis ir nepasiduoti, o A. Siaurusevičius informuodavo pasaulį apie svarbiausius įvykius, vykstančius nepriklausomybės siekiančioje šalyje.

Šį sekmadienį laidoje „Laisvės vėliavnešiai“ – jautri draugystės istorija ir pokalbis apie laisvę nelaisvėje.

LRT TV laida „Laisvės vėliavnešiai“ gegužės 28 d. 18 val. Laidą veda Liepa Rimkevičienė.