Tavo LRT

2017.05.25 17:39

LRT radijo žurnalistei A. Daugininkaitienei – blaivybės apdovanojimas

Monika Visockytė, LRT.lt, Edmundas Jakilaitis2017.05.25 17:39

„Per 60 Lietuvos savivaldybių ne vienoje galima surasti pavyzdžių, kai žmogus sugebėjo išsivaduoti iš alkoholizmo, kai jam tai padaryti padėjo bendruomenė, o gal ji pati yra labai stipri ir žmonėms net klausimų apie alkoholizmą nekyla“, – sako LRT RADIJO žurnalistė Angelė Daugininkaitienė. Ketvirtadienį žurnalistei įteiktas asociacijų „Mūsų tautos atmintis“ ir Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ rengiamo Vinco Kudirkos publicistinio blaivybės konkurso laureato vardas.

Vinco Kudirkos publicistinio blaivybės konkurso laureato vardas skiriamas žurnalistui, palaikančiam blaivaus gyvenimo būdo filosofiją ir pasižyminčiam aukštais darbo standartais bei kultūra.

LRT RADIJO žurnalistė sako, kad ketvirtadienį Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje jai įteikiamas konkurso laureato diplomas turėtų būti skirtas visai LRT bendruomenei.

„Tai – komandinis darbas. Esu „Žinių“ vedėja, šalia dirba kitas kolega, reporteriai, korespondentai iš regionų. Kalbame apie įvairiausias temas: nuo ekonomikos, politikos, kultūros iki socialinių problemų, tarp jų – ir priklausomybių. Specialistų klausiame patarimų – kaip išlikti blaiviam?“ – pasakoja žurnalistė.

Anot žurnalistės, LRT atlieka savo misiją, nebūtinai tiesiogiai kalbėdama apie blaivybę ir jos reikšmę, bet ir apie tai, kodėl žmogui svarbu išlikti blaivaus proto, o, jeigu užklupo negandos, kur kreiptis pagalbos.

A. Daugininkaitienės manymu, ne vienoje iš 60 Lietuvos savivaldybių būtų galima rasti pavyzdžių, kai žmogus sugebėjo išsivaduoti iš alkoholizmo, kai tai padaryti jam padėjo ir palaikė bendruomenė, o gal pati bendruomenė yra labai stipri ir joje alkoholizmas nėra tapęs problema.

„Kolega Edvardas Kubilius yra sukūręs dokumentinį filmą apie savo gimtinę – Gasčiūnus. Tai puikiausias pavyzdys, kaip bendruomenė Šiaurės Lietuvoje sugeba gyventi puikiai. Tai yra geroji naujiena tarp daugybės smurtinių naujienų. Miestelio gyventojai dirba, turi puikius ūkius, ten veikia net teatras, yra žymių vietų ir vietiniai gali apie jas papasakoti. Į šią vietovę gyventi sugrįžta jaunimas“, – kalba A. Daugininkaitienė.

Ilgus metus, nuo 1992 m., LRT dirbanti A. Daugininkaitienė sako turinti ir kasdieniuose darbuose besilaikanti keleto svarbiausių principų.

„Mano asmeninis darbo principas žiniose – nenuklysti nuo fakto ir turėti kelias nuomones, o kritiškas klausytojas iš jų sudarys savo požiūrį. Naujienos turi būti glaustos, aiškios ir nekelti dviprasmybių“, – sako A. Daugininkaitienė.

Asociacijos „Mūsų tautos atmintis“ ir Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ kasmet rengia Motiejaus Valančiaus blaivybės konkurso ir Vinco Kudirkos publicistinio blaivybės konkurso iškilmes. Šiais metais M. Valančiaus laureatų vardai ir diplomai teikiami sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai bei Taujėnų ir Vidiškių klebonui kunigui Laurynui Grikiečiui.