Tavo LRT

2017.05.26 07:40

LOGIN apdovanojimuose – LRT.lt laimėjimas

Karolina Drigotaitė, LRT.lt2017.05.26 07:40

Portalo LRT.lt pristatyta naujovė – pirma saugaus interneto turinio svetainė vaikams www.lrt.lt/vaikams – didžiausiame Baltijos šalyse technologijų ir inovacijų festivalyje LOGIN 2017 pelnė apdovanojimą. Projektas apdovanotas kaip geriausias švietimo arba edukacinis tinklalapis ar projektas.

„Labai smagu, kad svetainė vaikams buvo pastebėta interneto apdovanojimuose, tai tik patvirtina, kad tokio pobūdžio platforma Lietuvoje yra reikalinga“, – po apdovanojimų kalba projekto koordinatorė Lina Patskočimaitė.

LRT.lt portalo vadovas Mindaugas Raguotis tikina, kad šiam projektui skirta labai daug laiko ir pastangų, todėl, gavus įvertinimą, itin malonu.

„Sėkmingų tokio pobūdžio portalų yra labai mažai, net ir pasauliniu mastu, todėl, kuriant jį, nemažai rizikavome. Svetainės lankomumas ir šis apdovanojimas įrodo, kad buvo verta stengtis“, – džiaugiasi LRT.lt vadovas.

L. Patskočimaitės teigimu, LOGIN apdovanojimas – svarbus įvertinimas, o dar svarbesnis – svetainę kasdien aplankantys vaikai.

„Šiandien, kai mūsų laisvalaikis persikėlė į internetą, būtina apsaugoti vaikus nuo žalingo turinio, todėl džiaugiamės, kad galime prie to prisidėti. Laikas, praleistas internete, turėtų būti kokybiškas, ypač mažiesiems, todėl stengiamės subalansuoti tiek pramoginį, tiek edukacinį turinį“, – pasakoja projekto koordinatorė.

LRT.lt vadovas pastebi, kad prie svetainės kūrimo prisidėjo ne tik LRT komanda: „Dėkojame visiems vaikams ir jų tėveliams, kurie prisidėjo prie kūrimo proceso savo nuomonėmis, patarimais. Dėl bendrų pastangų turime gerą saugaus ir kruopščiai atrinkto turinio svetainę vaikams, kurioje jie gali naršyti saugiai ir naudingai, o jų tėveliai gali jaustis ramiai, duodami planšetę ar telefoną.“ 

LRT.lt puslapyje vaikams specialiai atrinktas ir lavinantis puslapio turinys, pritaikytas trims amžiaus grupėms: ikimokyklinukams, pradinių ir vyresnių klasių mokiniams. Pagal amžiaus grupes, skiriasi ne tik turinys, bet ir puslapio dizainas, kuris kurtas, atsižvelgiant į atitinkamo amžiaus grupių vaikų patarimus ir pastebėjimus.

Pasak L. Patskočimaitės, ši svetainė – saugaus interneto erdvė, kurioje vaikai galės pažinti pasaulį ir pramogauti. Lavinantys žaidimai, pasakos, grojaraščiai, rankdarbių bei kalbų pamokos, mokslo atradimai ir eksperimentai – visa tai vaikai randa specialioje svetainėje www.lrt.lt/vaikams

LRT.lt portalo vadovo M. Raguočio pastebėjimu, čia buvo sukaupta nemažai vaikams skirto LRT turinio, taip pat kitos internete esančios vaikams įdomios informacijos.

„Pastebėjome, kad dauguma tėvų vaikams kartais leidžia pakankamai laisvai naudotis interneto šaltiniais – „YouTube“, „Google“ paieška. Be to, LRT turi nemažai turinio vaikams – tiek iš seniau, tiek ir dabar transliuoja. Taip gimė tokia gera vieta, kuria pasitikint galima leisti savo vaikui naudotis planšetėje, kompiuteryje ar telefone, kai, aišku, yra numatytos „žaidimo valandos“, ir atrasti gerą, patikrintą turinį“, – sako LRT.lt vadovas.

Nacionalinis transliuotojas šeštąjį kartą vykstančio LOGIN apdovanojimuose dalyvauja jau ketvirtą kartą.

2016-aisiais LRT pelnė du apdovanojimus – mobiliųjų programėlių kategorijoje nugalėjo „Auksinis protas“, o „YouTube“ tinklo kategorijoje – LRT „YouTube“ paskyra.

2014-aisiais LRT atiteko 4 LOGIN apdovanojimai: už koncertų serijos „LRT OPUS Ore“ ir konferencijos „TEDxVilnius“ tiesiogines vaizdo transliacijas, už nuopelnus internete pagerbti du LRT laidų vedėjai – Algimantas Čekuolis ir Audrius Rakauskas-Gustavas.

2013-aisiais portalas LRT.lt LOGIN buvo apdovanotas kaip geriausias metų tinklalapis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt