Tavo LRT

2017.05.24 18:52

LRT pristato naujovę: tai – žingsnis į dar nematytą televiziją

Trečiadienio rytą startavo nauja LRT mobilioji programėlė „LRT VR“. „Programėlės sukūrimas yra žingsnis į naują, dar visiškai nematytą televiziją“, – sako LRT inovacijų vadovas Arnas Zuikis.

„Tai yra nauja platforma, kurią sukūrė LRT, dar viena programėle, kurioje bus talpinami virtuliai realybei skirti filmukai, reportažai, laidų ištraukos ir kt. 

Šią programėlę atidarome virtuliu turu po 60-metį švenčiančios LRT televizijos koridorius ir studijas. Jame galima pamatyti nuo seniausios iki šiuolaikinės mūsų studijos. Galima tarsi būti studijos viduje ir matyti, kaip viskas aplink atrodo“, – pasakoja LRT inovacijų vadovas A. Zuikis.

Pasak jo, virtualios realybės technologija ir ypatinga tuo, kad parodo visas gyvenimo ir erdvės puses, todėl žiūrovas gali pasirinkti tą pusę, kuri jam yra įdomesnė. 

„Kadangi televizijai – 60-imt, įdomu pažiūrėti, kaip ji keitėsi. [...] Žmogus gali tiesiog susipažinti, kaip mes čia gyvenam jau 60 metų – nuo nespalvotos televizijos iki šiuolaikinės televizijos su virtualia realybe.  Šios programėlės sukūrimas yra žingsnis į naują, dar visiškai nematytą televiziją – būtent televiziją virtualioje realybėje“, – pabrėžia LRT inovacijų vadovas.

Programėlės stop kadras

Šiuo metu programėlę galima rasti „Android“ „Google Play“ parduotuvėje. Norint žiūrėti virtualios realybės vaizdo įrašus, reikia turėti tam pritaikytą mobilųjį telefoną ir „Cardboard“ dėkliuką, atstojantį virtualios realybės akinius.

Po kelių dienų ši programėlė bus prieinama ir „Samsung Gear VR“ virtualios realybės akinių naudotojams. 

Pasak LRT inovacijų vadovo, įrašų, esančių programėlėje, tik daugės. Planuojama, kad čia atsiras ir įprastų LRT laidų, pritaikytų sytebėti per virtulios realybės akinius, įrašų. Taip pat bus kuriami televiziniai reportažai, skirti specialiai virtualiai realybei. 

„LRT VR“ programėlę atsisiųsti galima ČIA.

Kitas LRT programėles rasite ČIA

Plačiau – pokalbio laidoje „Labas rytas, Lietuva“ įraše.