Tavo LRT

2017.05.22 20:32

„Svarbios detalės“: Lietuvos švietimo sistemos eksperimentų rezultatas – išsekę vaikai?

LRT.lt2017.05.22 20:32

„Etiškos kompanijos jau seniai nustojo eksperimentuoti su gyvūnais, o mes vis dar eksperimentuojame su savo vaikais. Ši vyriausybė, spręsdama daugelį problemų, parodė savo neįgalumą. Labiausiai gaila, kad mes, matyt, nė vienais metais neturėjome tinkamo švietimo ir mokslo ministro“, – LRT TELEVIZIJOS pokalbių laidos „Svarbios detalės“ studijoje švietimo ir mokslo viceministrui Gražvydui Kazakevičiui į akis rėžė tris dukras auginanti tėvų atstovė Saulė Pauliuvienė.

Anot jos, nesibaigiančios švietimo reformos nieko gero mūsų vaikams nežada, nes mokslo lygis keliamas dirbtinai ilginant laiką ir negalvojant, ką tuo metu vaikai veiks.  Jai antrino ir psichologė Rūta Vyšniauskaitė, kasdien darbe matanti išsekusius vaikus.

„Nuolat susiduriu su vaikais,  kurie kenčia galvos ir skrandžio skausmus, prastai miega. Tyrimai jokios ligos neišaiškina. Užtat su manimi išsikalbėję jie prisipažįsta, kad mokykloje neatlaiko streso ir perdega. Patikėkite, tokių vaikų yra daugybė“, – pasakojo R. Vyšniauskaitė, mananti, kad visų pirma reikėtų rūpintis psichologiniu klimatu, o ne mokslo metų ilginimu.

O štai Vilniaus licėjaus direktorius Sauliaus Jurkevičius įsitikinęs, kad Lietuvos švietimo būklė apgailėtina, ir jeigu vaikai net į mokyklą neis, tai apie jokį pagerėjimą Lietuvoje kalbos būti negali. Anot jo, jeigu mūsų šalis ir žlugs, tai tik per švietimą.

„Mūsų vaikai ir dabar mokosi iki birželio 22-osios. Kalbėti reikėtų ne apie tai, o apie viziją, kurios kol kas švietimo sistema neturi“, – tvirtą nuomonę išsakė privačios mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė.

Ką į šiuos priekaištus atsakys valdžiai atstovaujantis viceministras G. Kazakevičius? Galbūt Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi planą, kaip gelbėti Lietuvą nuo pražūties?

Atsakymai antradienio vakarą, 21.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Svarbios detalės“ su Živile Kropaite.