Naujienų srautas

Tavo LRT2017.05.20 08:01

Lietuvoje – tradicinė Gatvės muzikos diena ir Muziejų naktis

BNS 2017.05.20 08:01

Šeštadienį daugelyje Lietuvos miestų vyks tradicinė Gatvės muzikos diena, o vakare ir naktį nemokamai aplankyti ekspozicijas pakvies daugiau kaip šimtas muziejų.

Lietuvoje gatvės muzikos diena vyks vienuoliktą kartą. Sostinėje Vilniuje prie šimtų muzikantų prisijungs ir grojantys robotai. Šiemet ji tapi pat persikels į Latviją, Ukrainą, Gruziją ir Rusijoje esantį Sankt Peterburgą.

Dalyvauti Gatvės muzikos dienoje sostinėje užsiregistravo per pusantro šimto muzikantų, Kaune – daugiau kaip pusšimtis, Klaipėdoje – virš trijų dešimčių.

„Gatvės kultūra nebūtinai maištaujanti ir niokojanti, bet kurianti, praturtinanti miestą. Norime, kad tai būtų savirealizacijos, įkvėpimo, paieškų bei atradimo sfera“, – teigia Gatvės muzikos dienos idėjos autorius muzikantas Andrius Mamontovas.

Gatvės muzikos dienoje koncertuoti gali ir profesionalūs muzikantai, ir mėgėjai.

Šeštadienį Lietuvoje taip pat suplanuota daugiau kaip 300 Muziejaus nakties renginių. Lankytojams bus siūlomos įvairios pramogos, galimybė pabendrauti su menininkais, muziejininkais, aplankyti temines ekskursijas, knygų pristatymus, filmų peržiūras, diskusijas, teigia Lietuvos muziejų asociacija.

Visi Muziejų nakties renginiai – nemokami.

Tarptautinės muziejų tarybos inicijuotoje akcijoje vieną vakarą ir naktį per metus lankytojams atverti Europos muziejus Lietuva dalyvauja nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – tuo metu, kai jie paprastai nedirba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą