Tavo LRT

2017.05.19 11:32

LRT žurnalistė K. Bradūno „Partizanų baladę“ pavertė daina

LRT.lt 2017.05.19 11:32

LRT radijo bei televizijos žurnalistę Aistę Plaipaitę dainuojant jau galėjo išgirsti LRT projekto „60 akimirkų“ žiūrovai. Šį kartą talentinga mergina ėmėsi ir muzikos kūrybos – Kazio Bradūno eilėraščiui „Partizanų baladė“ sukūrė muziką ir pavertė jį balade.

„Buvo metas, kai mokykloje ruošdamasi istorijos olimpiadai apie rezistencijos laikotarpį balsu skaičiau partizano priesaiką, jų laiškus mamoms, sesėms, mylimosioms ir verkiau.

Po to studijuodama rašiau kursinį darbą apie partizanų spaudą. Eidavau į Genocido aukų muziejų, kur priešais mane padėdavo šūsnį pageltusių, suminkštėjusių laikraštėlių. Skaitydama apie tikėjimą, kad jau tuoj viskas pasibaigs – juos išgirs Vakaruose ir viską nutrauks, ir žinodama, kad taip nebus, neaišku kieno vardu jų atsiprašinėjau“, – pasakoja A. Plaipaitė. 

Žurnalistė sako, kad dabar ji vis nori kiekvieną draugą ar giminaitį nusivesti į Genocido aukų muziejų ir viską praeiti iš naujo kartu. 

„Kad nepamirščiau nei apygardų skaičiaus, nei pavadinimų, nei vadų slapyvardžių, nei vaizdų miestelių aikštėse. Ir tada neseniai, su choru dalyvaudama K. Bradūno gimimo 100-mečio renginyje, išgirdau apie laštakį. Klausydama stebėjau susirinkusiųjų veidus ir mačiau, kaip kai kurie sureagavo ir šalia sėdinčiam sakė: „koks gražus šis eilėraštis“. Tikrai labai gražus, pagalvojau, savy talpinantis visą rezistencijos laikotarpį“, – apie idėjos gimimą pasakoja žurnalistė.