Naujienų srautas

Tavo LRT2017.05.18 12:28

Tarp konkurso „Naujasis knygnešys 2017“ laureatų – ir LRT.lt svetainė vaikams

LRT.lt 2017.05.18 12:28

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje trečiadienį paskelbti skaitmeninio turinio sprendimų konkurso „Naujasis knygnešys 2017“ laureatai. Tarp aštuonių konkurso kategorijų nugalėtojų – ir LRT.lt svetainė vaikams. Šie nacionalinę atranką įveikę sprendimai atstovaus Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame konkurse „World Summit Awards 2017“. 

„Kasmet „Naujojo knygnešio“ konkursas sudaro galimybę pamatyti ir įvertinti tai, ką naujo, įdomaus ir originalaus sukūrė Lietuvos skaitmeninių sprendimų kūrėjai. Esame nedidelė, bet ambicinga šalis, kuri gali didžiuotis savo pasiekimais skaitmeninių technologijų srityje. Pasaulinis skaitmeninio turinio sprendimų konkursas „World Summit Awards“ leidžia šią žinią paskelbti visam pasauliui, ‒ sako „World Summit Awards“ konkurso nacionalinė ekspertė ir Didžiosios žiuri narė Ieva Žilionienė. – Labai stengiamės kasmet atrasti įdomiausias Lietuvos naujienas skaitmeninių sprendimų srityje ir pateikti jas pasauliniam konkursui, ir paprastai mus lydi sėkmė – lietuvių sukurti sprendimai ne kartą tapo „World Summit Awards“ laureatais. To nuoširdžiai linkime ir šių metų nacionalinės atrankos nugalėtojams.“

Nugalėtojus rinko nacionalinės ekspertės vadovaujama konkurso komisija: dienraščio „Verslo žinios“ technologijų rubrikos redaktorius Gintautas Degutis, portalo Lrytas.lt IT ir mokslo rubrikos redaktorius Gediminas Gasiulis, portalo LRT.lt vadovas Mindaugas Raguotis.  

„Naujojo knygnešio 2017“ vardas ir teisė dalyvauti „World Summit Awards“ konkurse šiais metais atiteko aštuoniems skaitmeninio turinio sprendimų kūrėjams:

VĮ Registrų centras už sprendimą „Piniginių lėšų apribojimų informacinė sistema (PLAIS)“ (kategorija „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“);

LRT / „Citrus“ už sprendimą „LRT vaikams“ (kategorija „Gyvenimo būdas“);

UAB „Šviesa“ už sprendimą „Eduka klasė“ (kategorija „Mokymasis ir švietimas“);

Remigijus Pakštys už sprendimą „Farmis“ (kategorija „Aplinka ir žalioji energija“);

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka ir UAB „Hnit-Baltic“ už sprendimą „Užmirštasis Vilnius“ (kategorija „Kultūra ir turizmas“);

UAB „Informacinių technologijų organizacija“ už sprendimą „Tele2 Mobili stotelė“ (kategorija „Išmanios gyvenvietės ir urbanizacija“);

Andrius Rinkevičius už sprendimą „Profittools“ (kategorija „Verslas ir komercija“);

VU Matematikos ir informatikos institutas už sprendimą „Raštija.lt“ (kategorija „Įtraukimas ir įgalinimas“).

Pasak I. Žilionienės, šalia nacionalinių nominantų į „World Summit Awards“ konkursą, kasmet išrenkamas ir dar vienas sprendimas, kuris nėra siunčiamas į pasaulinį konkursą, tačiau yra itin svarbus Lietuvai ir jos gyventojams. Specialioje nominacijoje „Geriausias sprendimas Lietuvai“ šiemet apdovanota UAB „Indeform” už lietuvių tautosakos smagios animacijos ir pramogų svetainę vaikams Animotukas.lt.

Už labiausiai įsimintiną pristatymą renginio metu specialusis prizas atiteko Plungės r. savivaldybės viešosios bibliotekos sprendimui „Plungės išmanusis parkas“.

Tęsdamas daugiametę tradiciją, renginio metu Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) direktorius Ramūnas Čepaitis įteikė apdovanojimą „Naujajam knygnešiui“ – žmogui, kuris savo veikla ir konkrečiais darbais prisideda prie informacinės visuomenės procesų sklaidos Lietuvoje. Šiemet šis prestižinis įvertinimas atiteko prof. dr. Egidijui Kazanavičiui, Kauno technologijos universiteto Informatikos fakulteto Kompiuterių katedros vedėjui.

Konkursą „Naujasis knygnešys 2017“ organizuoja IVPK kartu su Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi