Tavo LRT

2017.05.18 08:04

L. Linkevičius apie LRT žurnalistę: džiaugiuosi jos poelgiu

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja Eglė Daugėlaitė-Kryževičienė šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse ne tik skelbė Lietuvos komisijos paskirtus balus: žinoma žurnalistė nuveikė daug daugiau, ištardama ukrainiečiams labai svarbią frazę, kuri tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje buvo pasitikta teigiamų emocijų pliūpsniu. Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kalbėdamas LRT.lt, pažymėjo, jog žurnalistė pasakė tai, ką jau trejus metus jaučia lietuviai.

„Siunčiame jums daug meilės iš Lietuvos. Žinoma, nepamiršiu pasakyti – šlovė Ukrainai!“ – tarė E. Daugėlaitė.

Šie žodžiai buvo pasitikti ovacijomis tiek salėje, tiek delegacijų kambaryje. „Eurovizijos“ konkurso vedėjai Vladimiras Ostapčiukas bei Timūras Mirošničenko lietuvei atsakė: „Šlovė herojams!“

Dėl šios savo frazės E. Daugėlaitė susilaukė nemažai gerų žodžių socialiniuose tinkluose bei žiniasklaidoje. Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius taip pat mano, kad tai buvo gražus ir teisingas žingsnis.

„Eglė labai šauniai pasielgė. Ji pasakė tai, ką jau trejus metus jaučia mūsų tauta: ar tai būtų vyriausybė, ar paprastas žmogus, nevyriausybinės organizacijos. Ši gili simpatija ir šis posakis nuskambėjo labai natūraliai, jokiu būdu ne dirbtinai, ir priimtas buvo labai natūraliai. Labai džiaugiuosi šiuo poelgiu“, – komentavo L. Linkevičius.

Jam pritaria ir muzikos bei Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos prodiuseris Lauras Lučiūnas: „Faktas, kad tai buvo puikus poelgis, niekas kitas konkurse to nepadarė“, – pastebėjo muzikos prodiuseris. Jo teigimu, Ukrainoje posakis „šlovė Ukrainai“ jau kurį laiką yra įgijęs visiškai kitą reikšmę.

„Šis žodžių junginys prasmę, pabrėžiančią didžiulę pagarbą Ukrainai, turėjo visada. Puikiai atsimenu koncertus dar iki Krymo aneksijos. Vakarų Ukrainos muzikos festivalyje muzikantams pasisveikinus „šlovė Ukrainai“, visa minia, visas stadionas sušukdavo „šlovė herojams“, – pasakoja L. Lučiūnas.

Jo žodžiais, toks kreipimasis į ukrainiečius – labai asmeniškas, o dabar, karo fone, dar labiau pabrėžia didžiulę draugystę su Ukraina. L. Lučiūnas tikina, kad toks Lietuvos pranešėjos poelgis neturėtų būti vertinamas politiškai, o raginimus nepainioti meno su politika atmeta.

„Pasakymai „nemaišykite meno su politika“ dabar vartojami tik vieno žmogaus – Vladimiro Putino. Tai pagrindinė jo frazė. Kadangi ją sako vienas iš didžiausių pasaulio politikų, tai frazė jau savaime tampa politiniu teiginiu“, – mano muzikos prodiuseris.