Tavo LRT

2017.05.03 13:16

Projekto „Draugystė veža“ nugalėtojai ruošiasi kelionei į „Euroviziją“

Paaiškėjo socialinės akcijos „Draugystė veža!“ nugalėtojai, kurie jau netrukus išvyks stebėti Kijeve vykstančio „Eurovizijos“ konkurso. Visi projekto dalyviai pripažįsta, kad ne prizas paskatino juos prieš kameras atskleisti savo norą dalyvauti konkurse, kur kas svarbiau buvo parodyti, kad negalia – ne kliūtis tikrai draugystei.

Dvidešimt porų ir dvidešimt draugystės istorijų, kurias dvidešimt rytų laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakojo socialinės akcijos „Draugystė veža!“ dalyviai.

Tarpusavyje besivaržiusios draugų poros konkuravo, kam teks daugiau žiūrovų simpatijų ir džiaugsmas keliauti į po savaitės vyksiantį „Eurovizijos“ dainų konkursą, gyvai stebėti Lietuvai jame atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ pasirodymą.

Paaiškėjo 5 laimingųjų poros. Tai – Ieva Variakojytė ir Martynas Vitkus. Kaune gyvenantys bičiuliai dievina keliones ir labai džiaugiasi, kad į Kijevą važiuos autobusiukais, o pakeliui turės progos pažinti šalį. Nors Martynas beveik nemato ir sunkiai juda, negalia jam – ne kliūtis patirti nuotykių.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras

Kitos laimingosios – kaunietė Daiva Morkūnaitė-Šmitienė ir uteniškė Vaida Vilkaitė. Skirtinguose miestuose gyvenančios draugės negali dažnai matytis, todėl ši kelionė joms bus puiki proga kartu praleisti daugiau laiko. Tris dukras auginanti Daiva šypsosi, kad sunkiausia jai bus, ko gero, neprarasti saiko globojant vežimėlyje sėdinčią Vaidą. Šis išbandymas jų draugystę tik sustiprins.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras

Donatas Lideikis ir Juozas Mituzas be galo mėgsta išbandymus, taip pat – atrasti naujus kraštus. Nors juodu skiria didžiulis metų skirtumas, kartu šiauliečiai patyrė ne vieną nuotykį. Dabar išsipildys jųdviejų svajonė pažinti Ukrainą, dėl kurios ir dalyvavo socialinėje akcijoje „Draugystė veža!“.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras

Televizijos žiūrovus sujaudino ir Lauryno Grainio bei Izidoriaus Vasiliausko draugystė. Ukmergiškiai ir pernai norėjo dalyvauti projekte, tačiau tuomet Izidorius dar buvo nepilnametis, užtat praėjusį gruodį, vos sulaukęs 18 m., vaikinas ėmė svajoti apie išvyką į Kijevą.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras

Nekantraudamos kelionės laukia ir pasvalietės Ieva Tamašauskaitė bei Neringa Venslovaitė. Bičiulės vos spėjo užpildyti akcijos anketą. Iš prigimties labai drovi Neringa, pamačiusi kitų dalyvių draugystės istorijas, užsidegė ir pati dalyvauti. Jai reikėjo gerokai pasistengti, kol įkalbėjo Ievą filmuotis ir dabar dėl to labai džiaugiasi, mat draugės yra aistringos „Eurovizijos“ gerbėjos.

Laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras

Visos penkios bičiulių poros jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi į Kijevą. Po kelių dienų prasidės nuotykis, kurio jie ilgai nepamirš.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kvietėme nepabijoti ir užpildyti anketą. Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus. Tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – su šypsena sakė socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Daugiau – vaizdo įraše.