Tavo LRT

2017.05.03 13:17

A. Siaurusevičius: turbūt geriausias įvertinimas – kad esame kitokie

„Žmogaus gyvenime 60 metų – nemažai, o televizijai tai nėra daug. Turbūt kiekvieną dieną atsinaujiname, nes televizijoje negalima sustoti, reikia nuolatos bėgti paskui progresą, vytis jį“, – iškilmingame televizijos 60-mečio minėjimo renginyje sakė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. Buvę ir esami LRT televizijos darbuotojai renginyje dalijosi mintimis apie televiziją.

Buvusi diktorė Stasė Stankevičienė matė pirmuosius televizijos gyvavimo metus.

„Taip norisi į kameras pasakyti: „Labas rytas, brangieji“, jau taip seniai tai sakiau. Kai atėjau į televiziją, jai buvo 10 metukų. Tokia gležna, kukli, trapi mergaitė. Kai išėjau, ji buvo jau nugyvenusi 40 metų, viską patyrusi: spalvota, graži, technika kita. Šiandien ateinu, sako: „Televizijai – 60 metų“. Tai – pats žydėjimas. Linkiu žydėti, laikytis, kalbėti, gražinti žmonių gyvenimą. Myliu šią televiziją, mylėsiu ir dar tikiuosi sulaukti kitų jubiliejų“, – sakė S. Stankevičienė.

S. Stankevičienė viduryje. V. Skaraičio (LRT) nuotr.

Laidų vedėjas Andrius Tapinas teigė tikintis, kad LRT televizija visuomet bus ta, kuri jaunam žmogui leis pažinti, kas tai yra televizija.

„LRT televizija yra moteris, kurią tapė Renesanso menininkai. Jos amžius nenusakomas ir ji nepavaldi laikui. Dabar ateina visiškai nauja karta, kuri nebesupranta, kas yra televizorius. LRT – viena televizijų, kuri bene pirmoji jaunam žmogui pasakys: „Sveiki, čia mes“, – kalbėjo A. Tapinas.

V. Skaraičio (LRT) nuotr.

Televizijos diktorė Saulė Gedrimaitė linkėjo LRT televizijai tapti moderniausia Europoje.

„Tai yra gražus televizijos amžius. Norėčiau LRT televizijai palinkėti toliau kurti išliekamąją vertę turinčias programas, išlikti moderniausia Baltijos šalyse ir tapti moderniausia Europoje. Žiūrovams linkėčiau keistis, o televizija keisis kartu su mumis“, – linkėjo S. Gedrimaitė.

V. Skaraičio (LRT) nuotr.

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis sakė tikintis, kad televizijos fenomenas yra amžinas.

„60 metų technologijų amžiuje yra tikrai daug, bet transliavimo ir žiūrėjimo, ką dabar rodo, technologija vis dar aktuali. Tiesa, būdas, kuriuo prieš 60 metų televizija atsirado, jau eina į praeitį, atsiranda interaktyvi televizija, pavėlinto žiūrėjimo įpročiai. Bet, jeigu televiziją suprantame kaip turinį, kuris savyje jungia vaizdą, garsą, emociją, tai yra amžinas dalykas. Jeigu išsivestume bendresnę televizijos sąvoką, tai ji gyvuos per amžius. Nemanau, kad galėtų atsirasti kažkas kita“, – neabejojo E. Jakilaitis.

V. Skaraičio (LRT) nuotr.

LRT generalinis direktorius A. Siaurusevičius įsitikinęs, kad televizija keičiasi kiekvieną dieną.

„Startavome kartu su kaimynais. Ne tik su sovietiniais kaimynais, bet net ir suomių televizija gimė tais pačiais metais ar net šiek tiek vėliau. Žmogaus gyvenime 60 metų – nemažai, o televizijai tai nėra daug. Turbūt kiekvieną dieną atsinaujiname, nes televizijoje negalima sustoti, reikia nuolatos bėgti paskui progresą, vytis jį. Stengiamės būti alternatyva masiniam skoniui ir, manau, žiūrovai tai pastebi. Šiandien per radiją girdėjau atsiliepimų, kad esame kitokie. Gal tai ir buvo geriausias mūsų darbo įvertinimas“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Daugiau – vaizdo įraše.