Naujienų srautas

Tavo LRT2017.05.03 19:07

Televizija atšventė iškilmingą 60-ies metų jubiliejų

LRT.lt 2017.05.03 19:07

„Prieš 60 metų iš mažytės televizijos studijos pradėjome kurti didelę istoriją“, – iškilmingai atidarydama renginį kalbėjo viena pirmųjų LRT TELEVIZIJOS diktorių Stasė Stankevičienė. Prasmingą 60 metų jubiliejų LRT TELEVIZIJA žymėjo gegužės 2-ąją surengdama iškilmingą koncertą Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Pasidžiaugti ypatinga švente atvyko daugybė žinomų televizijos ir kultūros pasaulio asmenybių.  

Iškilmingas renginys buvo atidarytas kompozitoriaus Edvardo Elgaro 5-uoju maršu. Šio kūrinio vietoje nacionalinio himno pageidavo klausytis Anglijos karalienė Elžbieta II-oji savo 90-ojo jubiliejaus iškilmėse.

Renginį atidariusi buvusi diktorė S. Stankevičienė prisiminė, kad televizijai pradėjus transliuoti pirmąsias laidas ji jau buvusi gimnazistė, o pirmieji, pakvietę žiūrėti stebuklingą dėžutės judėjimą, buvo mokytojai.

„Mokykloje buvo nupirktas mažas televizorius, mums pasakė, kad vakarais mokykloje rodys televiziją, o joje judės ir kalbės žmonės. Po kaimo darbų ir pamokų ruošos visi susirinkdavome į mokyklą ir tai būdavo nuostabi šventė“, – prisiminė S. Stankevičienė.

Pirmosios televizijos transliacijos buvo tiesioginės. Televizijai pradėjus veikti, transliuota iš maždaug 40 kvadratinių metrų studijos, 1975-aisiais transliacijos tapo spalvotos.

Televizija visuomet atspindėjo šalies raidą. Sovietmečiu ji buvo kontroliuota, laisvą žodį atgavo kartu su Sąjūdžio veikla. Per šešis veiklos dešimtmečius iš vienos televizijos LRT išaugo į tris kanalus: be pirmojo, transliuojamas LRT KULTŪROS bei išeivijai skirtas kanalas LRT LITUANICA. Dabar LRT TELEVIZIJA transliuojama aukštos raiškos kokybe, o naujienų laidos filmuojamos moderniausioje studijoje Baltijos šalyse.

Šventinį televizijos jubiliejaus koncertą vedė net dvi dešimtys vedėjų porų – garsiausių visų laikų televizijos asmenybių, be kurių neįsivaizduojamas nacionalinis kanalas. Pirmieji scenoje pasirodė diktorė S. Stankevičienė ir laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius. Tarp vedėjų taip pat buvo Bernadeta Lukošiūtė, Vytenis Pauliukaitis, Algirdas Kaušpėdas, Nijolė Baužytė.

Iškilmingą muzikinę programą atliko Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno, ir žymiausi Lietuvos operos solistai: Virgilijus Noreika, Merūnas Vitulskis, Irena Milkevičiūtė, Vladimiras Prudnikovas, Eduardas Kaniava, Rafailas Karpis, Ona Kolobovaitė, Inesa Linaburgytė, Mindaugas Rojus, Vaidas Vyšniauskas, Tadas Girininkas, Viktorija Miškūnaitė, Joana Gedmintaitė, Eugenijus Chrebtovas, Egidijus Bavikinas.

Jubiliejaus proga Lietuvos nacionalinę televiziją pasveikino ypatinga viešnia – operos legendos Montserrat Caballe dukra, ispanų operos žvaigždė Montserrat Marti. Kartu su ja kūrinius atliko lietuvių operos žvaigždė, LRT laidų ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus” autorė ir vedėja, LRT projektų „Auksinis balsas” ir „Eurovizija” komisijos narė Nomeda Kazlaus.

Belaukdama 60-mečio minėjimo LRT TELEVIZIJA iniciavo ne vieną kultūros renginį, skirtą atminti televizijos istoriją, joje dirbusias asmenybes, apžvelgti televizijos įtaką šalies raidai. Norėdami išvysti įdomiausias Lietuvos televizijos akimirkas žiūrovai taip pat kviečiami aplankyti Vilniaus Šiuolaikinio meno centre veikiančią Algirdo Šeškaus parodą „TV“, taip pat pamatyti LRT galerijoje, S.Konarskio g. 49, veikiančią parodą „60 metų kaip 60 akimirkų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi