Naujienų srautas

Tavo LRT2017.05.02 08:55

Lietuvos televizijai sukanka 60 metų

Balandžio 30-ąją sukanka 60 metų nuo pirmosios Lietuvos televizijos transliacijos. Per pastaruosius dešimtmečius sparčiai ištobulėjusi LRT TELEVIZIJA yra viena žiūrimiausių Lietuvoje.

1957 metais balandžio 30 dieną diktoriai Gražina Bigelytė ir Juozas Baranauskas pirmą kartą kreipėsi į televizijos žiūrovus Lietuvoje. Pirmąją transliaciją stebėjo vos keli šimtai žmonių. Iš pradžių televizijos transliacijos vyko tik tiesiogiai iš maždaug 40 kvadratinių metrų ploto studijos, nuo 1975-ųjų pradėta transliuoti spalvotai.

Kontroliuota sovietmečiu, Lietuvos televizija atgavo laisvą žodį kartu su Sąjūdžio veikla. Per šešis veiklos dešimtmečius iš vienos televizijos LRT išaugo į tris kanalus: be pirmojo, transliuojamas LRT KULTŪROS bei išeivijai skirtas kanalas LRT LITUANICA. Dabar LRT TELEVIZIJA transliuojama aukštos raiškos kokybe, o naujienų laidos filmuojamos moderniausioje studijoje Baltijos šalyse.

Televizijos 60-mečiui skirtą koncertą iš Nacionalinio Operos ir baleto teatro LRT TELEVIZIJA transliuos tiesiogiai gegužės 2 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi