Tavo LRT

2017.04.28 19:07

A. Siaurusevičius: sunkiausiais laikais įrodėme, kas esame

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.04.28 19:07

Vidutinis žiūrovas per dieną televiziją vidutiniškai žiūri 3 val. 45 min. Generalinio LRT direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus teigimu, tai rodo, kad televizija – nemirtinga. 

„Kai atsirado televizija, ji, gerąja to žodžio prasme, sugadino žmonių gyvenimus. Jie tam būtinai turi skirti laiko. Net tie, kurie sako, kad televizijos visai nežiūri, kažkiek jos pamato“, – sako A. Siaurusevičius. 

Televizija Lietuvoje gegužės 2 d. mini šešiasdešimtmetį, o šią datą, generalinio LRT direktoriaus įsitikinimu, būtina minėti. 

„Tai buvo tam tikras civilizacijos Lietuvoje šuolis. Lietuvos televizijos kelias buvo pakankamai ilgas. Galime didžiuotis, kad esame Lietuvos televizija. Turėjome daug išbandymų ir sunkiausiais laikais įrodėme, kas esame“, – kalba A. Siaurusevičius. 

Jo manymu, televizija tobulėja kasdien, tad jos mirties tikėtis neverta.

„Televizija, kaip reiškinys, nemiršta, miršta televizorius, kaip technikos priemonė. Tai, ką vadiname televizija, televizijos turinys keliasi į įvairias kitas platformas. Anksčiau televizija buvo išskirtinė privilegija, žmonės, kuriuos rodė per televiziją, buvo išskirtiniai. Dabar kiekvienas gali kurti savo televiziją, filmuoti, dėti į „Facebooką“. Tai irgi yra televizija“, – mano A. Siaurusevičius. 

Pasak jo, standartinė televizija traukiasi. „Bet televizija iš principo yra nemari, galų gale juk gyvuoja ir radijas, o televizijai atsiradus, buvo kalbų, kad išnyks. Prognozuota ir kino teatrų mirtis, tačiau vis tiek į juos einame“, – pastebi generalinis LRT direktorius. 

Nepaisant televizijos žiūrėjimo pokyčių, nacionalinio transliuotojo užduotis nesikeičia. A. Siaurusevičiaus teigimu, čia dirbantiems žurnalistams svarbiausia – tikros naujienos ir kokybiškas turinys, kuriame turi būti kuo mažiau žiūrovus galinčių nuvilti elementų. 

„Ne tik televizijos, bet ir žurnalistikos uždaviniai išlieka tie patys – saugoti demokratiją, ginti laisvę, pranešti tikras naujienas, kad jas išgirdę mūsų žmonės galėtų jaustis pilnaverčiais piliečiais, patys priimti adekvačius sprendimus. Šis uždavinys nedings ir po 40 metų“, – įsitikinęs pašnekovas. 

Jo teigimu, per ilgus darbo metus LRT turi nemažai produktų, kuriais gali didžiuotis. Tai – ir pirmtakų kurti filmai, tokie kaip „Tadas Blinda“, „Raudonmedžio rojus“ ir t. t. 

„Mūsų kartos pasididžiavimas – „Triumfo arka“, daugelis kitų muzikinių projektų, kuriuose gyvai užgrojome tiesioginiame eteryje“, – primena A. Siaurusevičius. 

Gegužės 2 d. jis visus kviečia pralesti su LRT TELEVIZIJA įspūdingame koncerte, skirtame televizijos šešiasdešimtmečio minėjimui, vyksiančiame Operos ir baleto teatre. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.