Tavo LRT

2017.04.26 19:42

Legendinė diktorė S. Stankevičienė: buvo nepaprastai gera žinoti, kad esi reikalingas

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.04.26 19:42

„Buvo nepaprastai gera žinoti, kad tu reikalingas“, – sako viena pirmųjų televizijos diktorių Stasė Stankevičienė, į Lietuvos televiziją atėjusi dirbti dar 1967 metais. 

Diktorė S. Stankevičienė prisimena, kaip atrodė jos pirmieji bandymai televizijos studijoje ir kaip sunku būdavo suvaldyti jaudulį.

„Pirmą vakarą reikėjo supažindinti su programa, pasisveikinti. Buvo nespalvota studija, ilgas stalas. Prie vieno stalo sėdėjo Juozas Baranauskas, ruošėsi žinias skaityti, prie kito aš turėjau pristatyti programą. Reikėjo sėdėti tyliai, kad netrukdyčiau. Skaito jis žinias, tada tyliai sėdi, o aš bandau pasakyti, ką toliau matys. Kai išėjome aš sakau: „Juozeli, kaip aš jaudinuos, mano visos rankos šlapios.“

O Juozas taip gražiai, vyriškai atidengė delnus ir paklausė: „o mano?“ Sakau: „ir jūs jaudinatės?“ Pasirodo, kad televizijoje yra atsakomybė, o prie atsakomybės įprasti neįmanoma. Nesvarbu, kiek metų dirbi, yra jaudulys. Vėliau jis apvaldomas. Jis reikalingas. Sakyčiau, kad reikia su jauduliu eiti, su pagarba tiems, kurie tave klauso“, – kalba S. Stankevičienė. 

Legendinė diktorė teigia jautusi didelį džiaugsmą žinodama, kad tais laikais, kai egzistavo vienintelė televizija lietuvių kalba, jos vedamos laidos buvo labai laukiamos.

„Buvo nepaprastai gera žinoti, kad tu reikalingas. <...> Būdavo, prieina kokia močiutė ir klausia – „ar galiu jus pačiupinėti? Tiek metų matau, bet vis per kamerą“. Ir kai jų paklausi, kaip jie gyvena, sako „kad jūs žinotumėt, kaip mes jūsų laukiam“. Tai buvo vienintelė Lietuvos televizija – šita. Komercinių nebuvo. Tik galėjo Maskvos kanalą žiūrėti. Tai nebent provincijoje, kur per prievartą įjungdavo informacinę programą „Laikas“, tai tada galėdavai žiūrėti. O šiaip jie laukdavo mūsų“, – pasakoja diktorė.

Daugiau apie tai – įraše.