Tavo LRT

2017.04.26 16:12

22:50 val. per LRT TELEVIZIJĄ – drama „Pranciškus Asyžietis“

LRT.lt2017.04.26 16:12

Jau trečią kartą savo kūryboje garsioji italų režisierė Liliana Cavani grįžta prie šventojo Pranciškaus Asyžiečio paveikslo. 

XIII amžiaus pradžios Asyžius. Jaunas, besidžiaugiantis gyvenimu vaikinas iš kilmingos šeimos, išgirdęs Viešpaties kvietimą tarnauti jam, ima maištauti. Pasipriešina tėvo, turtingo audinių pirklio, valiai ir atsisakęs savo lengvo gyvenimo eina padėti vargšams. Pasisiuvęs šiurkštų kryžiaus pavidalo drabužį su gobtuvu, kokius nešioja Umbrijos kaimiečiai, susijuosia virve ir ima nuoširdžiai paprastais bei suprantamais žodžiais pamokslauti. Netrukus jis suburia ne tik artimiausius draugus, bet ir vis daugiau sekėjų. Pranciškus veda paskui save būrius. Artimiausia jo bendražyge tampa Klara, bet jie atsisako meilės vardan kitų ir vėliau paskelbiami šventaisiais. Pranciškus meldėsi ir siekė taikos, brolybės, solidarumo tarp visų žmonių. Filme pasakojama ir apie Pranciškaus susitikimą su sultonu Melek Al Kameliu, jų pokalbius apie krikščionybės bei islamo tiesas, apie nesutarimus su popiežiumi, apie tai, kaip gimė pranciškonų vienuolių ordinas.

Režisierė: Liliana Cavani.

Vaidina: Mateuszas Kosciukiewiczius, Sara Serraiocco, Vinicio Marchioni, Giselda Volodi, Benjaminas Sadleris, Rutgeris Haueris, Niccolo Senni, Michaelas Schermi, Mattia Sbragia, Tiziana Bagatella.

Drama „Pranciškus Asyžietis“ – 22:50 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.