Tavo LRT

2017.05.01 14:19

M. Žiedas apie savo ekrano ikoną: jis – stabilumo, išminties, šilumos simbolis

Per 60 metų LRT televizijos eteryje darbavosi daug žurnalistų ir laidų vedėjų, kai kurie jų tapo televizijos ikonomis ne tik žiūrovams, bet ir įkvėpimu kolegoms. Artėjant šešiasdešimtmečio minėjimui, LRT televizijos veidai dalinasi, kuo žavisi labiausiai.

Marijui Žiedui ne tik televizijos ikona, bet ir tam tikro laikotarpio simboliu yra Juozas Baranauskas. 

„Visų pirma todėl, kad aš jį prisimenu iš vaikystės. Tai buvo žmogus, kurio balsas asocijavosi su vienintele Lietuvos televizija, kurią matydavome. Jo stotas, balsas, laikysena, žvilgsnis, išvaizda, pauzės, žodžiai – visa tai yra taip giliai įstrigę į mano atmintį, mano širdį, kad man labai sunku atskirti J. Baranauską nuo televizijos, arba televiziją nuo J. Baranausko“, – kalba M. Žiedas. 

15min.lt nuotr.

Jis pastebi, kad ir legendiniam diktoriui gyvenimas greičiausiai nebuvo toks, kokį šis įsivaizdavo. „Gyvenome permainų laikotarpiu. Televizija keitėsi, aplinka keitėsi. Nepriklausomybė, nauji vėjai, nauji požiūriai... Ateina jaunimas, jie visada mano, kad viską geriausiai žino. Ir, atrodo, kad to vyresnio žmogaus, jo išminties, patirties jau nebereikia, ir jis nustumiamas į šalį“, – svarsto M. Žiedas. 

Tačiau po Sausio 13-osios įvykių vėl pradėtos transliacijos iš Kauno ir J. Baranauskas pakviestas į eterį. 

„Vėl galėjome išgirsti jo žodžius, pamatyti jį ir suprasti, kad viskas bus gerai, kad mes ir tai ištversim, niekas neprarasta, ir ateitis bus. Jis man vėl buvo tas simbolis, kuriantis stabilumo, išminties, šilumos pojūtį“, – prisimena LRT laidų vedėjas.