Tavo LRT

2017.04.29 12:08

R. Jonaitis: prisimenu daugelį, su kuriais būdavo malonu prie mažo „Šilelio“

Per 60 metų LRT televizijos eteryje darbavosi daug žurnalistų ir laidų vedėjų, kai kurie jų tapo televizijos ikonomis ne tik žiūrovams, bet ir įkvėpimu kolegoms. Artėjant šešiasdešimtmečio minėjimui, LRT televizijos veidai dalinasi, kuo žavisi labiausiai.

LRT radijo bei televizijos laidų vedėjas Richardas Jonaitis sako, kad vienos vienintelės televizijos ikonos jis neturi, tačiau prisimena daugelį veidų, su kuriais būdavo malonu leisti laiką prie mažo „Šilelio“ Plungėje. „Visada gera būdavo matyti šviesios atminties Vytautą Kernagį, kuris savo balsu ir šiluma apglėbdavo kiekvieną televizijos žiūrovą. Legendinis žaidimas „Taip ir ne“ taip pat labai stipriai įtraukdavo, žavėjausi Jogaila Morkūnu, Giedriumi Masalskiu, šviesaus atminimo Vytautu Šapranausku“, – pasakoja žurnalistas.

R. Jonaitis prisimena, kad labai pavydėjo ir kurį laiką namuose net kopijuodavo Lina Kunigėlį. 

„Nes, kaip ir kiekvienas vaikis, norėjau būti krepšininku, žiūrėdavau kone visas LKL, o tam tikru metu – ir NBA transliacijas, tad puikiai prisimenu kai kurias L. Kunigėlio frazes, pavyzdžiui, „bingo“ po sėkmingos lietuvių atakos, jo greitakalbę. Pamenu, kai turėjo būti transliuojamos Plungės „Olimpo“ krepšinio varžybos ir L. Kunigėlis viešėjo mano gimtajame mieste, prieš varžybas jis su kolegomis mėtė į krepšį ir net sugebėjo įdėti iš viršaus. Tada mano susižavėjimas šiuo komentatoriumi dar labiau išaugo“, – kalba žurnalistas. 

Radijo ir televizijos laidų vedėjo manymu, krepšinio komentatoriaus profesija – viena iš geriausių.

„Keliauji su krepšininkais, turi galimybę aplankyti Europos krepšinio čempionatus bei olimpines žaidynes. Kita vertus, šalyje, kur trys milijonai krepšinio trenerių, tai yra ir labai atsakinga profesija“, – pastebi jis.