Tavo LRT

2017.04.24 18:00

A. Einikytė – apie tai, kas yra jos ekrano ikona

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.04.24 18:00

Per 60 metų LRT televizijos eteryje darbavosi daug žurnalistų ir laidų vedėjų, kai kurie jų tapo televizijos ikonomis ne tik žiūrovams, bet ir įkvėpimu kolegoms. Artėjant šešiasdešimtmečio minėjimui, LRT televizijos veidai dalinasi, kuo žavisi labiausiai.

Vyriausioji LRT režisierė Asta Einikytė savo televizijos ikoną gali įvardyti net nemirktelėjusi. Jai tai – Edita Mildažytė. 

„Mes esame draugės, bet ji yra labai profesionali žurnalistė. Ikona ją vadinu todėl, kad ji – labai plataus profilio specialistė. Ji gali čia pat, „Bėdų turguje“, nusileisti iki paprasto žmogaus bėdos, ir didelėje studijoje ji gali vesti renginį, kuriame dalyvauja prezidentai, karaliai. Ji gali įsigilinti į Lietuvos istoriją taip, kaip istorikas, ir labai paprastais žodžiais papasakoti žmogui. Mano manymu, tai yra žurnalistikos viršūnė, kai žmogus įvairiose temose gali profesionaliai nardyti. Be to, ji yra labai simpatiška moteris, užauginusi daug vaikų“, – pasakoja vyriausia LRT režisierė. 

V. Radžiūno (LRT) nuotr. 

A. Einikytės manymu, toks žmogus, besidomintis absoliučiai viskuo, mokantis paprastai žiūrovui paaiškinti, turintis nuomonę bet kokiu klausimu, labai pilietiškas, visuomeniškas ir turi dirbti televizijoje. „Be to, Edita yra labai šilta, ir, manau, tai yra pats didžiausias privalumas“, – prideda ji. 

Vyriausios LRT režisierės įsitikinimu, televizijos ikona gali tapti žmogus, kuris domisi viskuo, absoliučiai visu supančiu pasauliu, kuris yra pilietiškas, kuris geba paprastam žmogui išaiškinti bet kokią problemą. 

„Dažniausiai būna, kad susirenka politikai, istorikai, etnografai ar mokslininkai, jie savo košėje verda, savo terminologija kalba, o žmogus negali taip greitai įsigilinti. Tu informaciją turi duoti čia pat, per kelias sekundes ar minutes“, – pastebi A. Einikytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.