Tavo LRT

2017.04.14 17:44

„Stiliuje“ – kunigas A. Toliatas apie socialinių tinklų galią

LRT.lt2017.04.14 17:44

Kažkada Vyriausiasis Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas ketino tapti ekonomistu. Jis neslepia, kad tikybos pamokos nebuvo pačios mėgstamiausios. „Manau, kad didžioji dalis žmonių yra tikintys, bet abejingi, na, koks jiems skirtumas. Tai aš irgi buvau vienas iš tokių. Bet vėliau man tas klausimas iškilo. Pribrendo, sunoko“, – atvirai kalba dvasininkas, po Vilniaus kunigų seminarijos, po studijų Prancūzijoje ir dvasinės teologijos licenciato laipsnio Italijoje įšventintas į kunigus. Aktyviai naudojantis socialinius tinklus Dievo žodžiui skelbti A. Toliatas pripažįsta, jog būtų neprotinga jais nesinaudoti.

„Popiežius Pranciškus sako: šiuolaikiniai socialiniai tinklapiai yra didžiulė galimybė, jeigu juos vartoji atsakingai. Ir jis pats turi savo „Twitterį“, nežinau, kiek ten milijonų sekėjų jis turi. Milijonų! Ką tai reiškia? Kad vienu impulsu, vienu spustelėjimu gali prisiliesti prie daugybės  žmonių“, – tikina kunigas, kiekvieną šeštadienį pats siunčiantis SMS žinutę savo bendruomenei. O joje – apibendrinimas to, ką jie išgirs naujame pamoksle. „Na, tokia pagrindinė mintis, intriga, kad sudomintų, nes jei visą pamokslą parašysi, tai niekas ir nebeateis, ar ne?“ – juokiasi kunigas, į savo pamokslus sutraukiantis šimtus tikinčiųjų.

A. Toliatas sako, tikėjimas – kaip žinios. Kuo daugiau mokaisi, tuo labiau supranti, kiek daug nežinai. Tad ko apie gyvenimą dar nežino populiarus ir jaunimo mylimas kunigas, po Paryžių lakstydavęs motociklu? Kaip jis pataria gyventi ne tik šventomis dienomis?

LRT nuotr.

Kita tema. Gavęs siūlymą darbuotis laidoje „Klauskite daktaro“, profesorius Alvydas Unikauskas ilgai nesvarstė. Vieną dieną išgirdo siūlymą, kitą jau buvo bandomieji filmavimai. „Kartais sakau mūsų komandai – jaučiausi taip, kaip vaikus moko plaukti: nuplukdo į vidurį ežero ir palieka, tai ir su manim taip padarė“, – atvirai sako populiarus gydytojas, tapęs TV žvaigžde.

„Esu sulaukęs poros telefono skambučių: gerbiama kolegė sakė: na, nesitikėjau, kad tu – rimtas žmogus – nueisi į tokią laidą. O paskui man vėl paskambino ir pasakė: buvau neteisi. Sako: panašu, kad ten tinka tau“, – kolegų vertinimus prisimena gydytojas, iki šiol besilaikantis principo, jog tokioje laidoje kiekvienas žodis turi būti pagrįstas ne nuomonėmis, o tyrimais. Nauja TV žvaigždė sulaukia milžiniško populiarumo, tačiau to nesureikšmina, nes konsultuoja ligoninėje, dėsto studentams. Ir, regis, gali atsakyti į bet kurį klausimą. Net ir apie bliuzą ar Rytų kovų menus.

LRT nuotr.

„O mes, be kita ko, laidoje užduosime jam ir šių dienų alfa klausimą – kiek margučių galima sudoroti prie šventinio stalo?“ – sako „Stiliaus“ autorė ir vedėja Violeta Baublienė.

Pokalbis su A. Toliatu – Velykų išvakarėse, balandžio 15 d. 19.40 val., „Stiliaus“ laidoje per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt