Tavo LRT

2017.04.14 17:49

„Draugystė veža“ dalyvės: kartu mes – stipresnės

Keturias savaites laidoje „Labas rytas, Lietuva“ buvo rodomos socialinės akcijos „Draugystė veža“ dalyvių istorijos. Ši – jau paskutinioji. Ieva Tamašauskaitė ir Neringa Venslovaitė devynerius metus viena kitą vadina geriausiomis draugėmis ir tikisi drauge vykti į „Eurovizijos“ konkursą Kijeve.

„Kartu esame stipresnės, turime palaikymą, paguodą. Viena kitai, kur reikia, suteikiame drąsos. Kartu gerai leidžiame laiką. Neringa turi gerą humoro jausmą, kurio tik dabar neparodo“, – pasakoja I. Tamašauskaitė.

Draugės susipažino Pasvalio dienos užimtumo centre, kai Ieva atėjo dirbti dailės mokytoja. Neringa čia ne vienerius metus leido dienas, tačiau draugų taip ir nesusirado. Trisdešimtmetė turi sunkią negalią, jos emocinė būsena nepastovi. Vieną akimirką ji gali lieti ašaras, o kitą jau skardžiu juoku drebinti centro sienas.

Neringa drovi, sunkiai bendrauja su svetimais žmonėmis. Tačiau LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ išvydusi Baltijos ugdymo centro ir Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamos socialinės akcijos „Draugystė veža“ istorijas, užsidegė ir pati dalyvauti. Jai reikėjo gerokai pasistengti, kol įkalbėjo draugę užpildyti anketą.

„Turėtume važiuoti todėl, kad esame gerbėjos, labai domimės „Eurovizija“, palaikome Lietuvą, kadangi už ją balsuoti negalime, kiekvienais metais prieš „Euroviziją“ domimės būsimais dalyviais, išsirenkame favoritus ir sergame už juos“, – sakė I. Tamašauskaitė.

Akcijos „Draugystė veža“ taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turėjo užpildyti anketą portale LRT.lt ir papasakoti savo draugystės istoriją. Apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų buvo rodomos LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Daugiau – vaizdo įraše.