Tavo LRT

2017.04.13 22:59

„Pragiedrulių“ apdovanojimai – ir LRT žurnalistų sukurtoms laidoms

LRT.lt, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba2017.04.13 22:59

Ketvirtadienį Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje apdovanoti geriausi radijo ir televizijos laidų autoriai. Tarp nugalėtojų – ir LRT RADIJO bei LRT KULTŪROS kanalo laidų kūrėjai.

Geriausia radijo pokalbių laida pripažinta Živilės Kropaitės vesta „Kita tema: Koncertai ir Rusijos propaganda“. Geriausia radijo kultūros laida – Vaidos Pilibaitytės parengta laida apie Lietuvos radijo klausytojus iš ciklo „Devyni radijo dešimtmečiai“. Geriausia radijo publicistikos laida tapo „Prarasti Lietuvos štetlai“, kurios kūrėjos – Audra Girijotė, Indrė Anskaitytė ir Vita Ličytė. 

Apdovanojimais įvertinti taip pat ir trijų LRT KULTŪROS kanalo laidų kūrėjai – Ingrida Laimutytė už laidą  „Kelias į namus“ (su Birute Jonuškaite), laidą „Stop juosta“ sukūrusios Jurgė Pridotkaitė ir Svetlana Gaižauskienė bei „Legendų“ kūrėjai – Aistė Stonytė-Budzinauskienė, Česlovas Stonys ir Audrius Stonys.

Šių metų sausio mėn. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) jau 15-ąjį kartą paskelbė seniai jau tapusį tradiciniu geriausių radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“. Jo metu buvo vertinamos 2016 m. pirmą kartą transliuotos laidos.

Organizuodama šį konkursą LRTK siekia paskatinti kūrėjus kurti kokybiškesnio ir įvairesnio turinio radijo ir televizijos laidas, todėl ir vertino jas atsižvelgdama į jų aktualumą, išliekamąją ir meninę vertę, originalumą, poveikį ugdant kultūrines, bendražmogiškąsias, pilietines ir estetines vertybes bei darbo profesionalumą ir kūrybiškumą. LRTK taip pat siekia, kad šis konkursas taptų prestižiniu, Lietuvos valstybei ir jos kultūrai reikšmingu renginiu, o apdovanojimas šiame konkurse laidų kūrėjams – reikšmingu įvertinimu.

Vertinimo komisiją sudarė LRTK nariai: dramos režisierius, Lietuvos kultūros ir teatro veikėjas Jonas Korenka, poetas, vertėjas, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas Jonynas, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos valdybos narys Vidas Mačiulis, teatro ir kino aktorius ir režisierius Algis Matulionis, politologas, VU TSPMI dėstytojas Laurynas Jonavičius, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, mokslininkas Mantas Martišius, vertėjas Laimantas Jonušys, žurnalistas Dainius Radzevičius, politologas Vincentas Vobolevičius.

Šių metų konkursui buvo pateiktos 77 laidos: 45 televizijos ir 32 radijo laidos. Laidos varžėsi šiose nominacijose:

 • geriausia televizijos kultūros laida (buvo pateikta13 laidų)
 • geriausia radijo kultūros laida (pateiktos 6 laidos)
 • geriausia regioninės televizijos laida (pateiktos 7 laidos)
 • geriausia regioninio radijo laida (pateiktos 4 laidos)
 • geriausia televizijos pokalbių laida (pateiktos 4 laidos)
 • geriausia radijo pokalbių laida (pateikta 12 laidų)
 • geriausias televizijos dokumentikos projektas (pateikta 11 laidų)
 • geriausia televizijos publicistikos laida (pateiktos 3 laidos)
 • geriausia radijo publicistikos laida (pateikta 10 laidų)
 • geriausia televizijos pramogų laida (pateiktos 7 laidos)
 • specialusis prizas.

Konkurso nugalėtojai apdovanoti originaliais diplomais, kuriuos kūrė grafikas Egidijus Rudinskas.