Naujienų srautas

Tavo LRT2017.04.14 17:49

„Draugystė veža“: kaip pagalba išaugo į stiprią draugystę

Ukmergėje gyvenantys bičiuliai Laurynas Grainys ir Izidorius Vasiliauskas labai mėgsta muziką, tad nenuostabu, kad didžiausia vaikinų svajonė, bent jau šiuo metu, yra gyvai išgirsti „Eurovizijos“ atlikėjų pasirodymus. Šią galimybę geriausi draugai gali laimėti, dalyvaudami socialinėje akcijoje „Draugystė veža“.

Vaikinų draugystė prasidėjo prieš dvejus metus. Baigęs studijas, Laurynas įsidarbino Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje. Jam čia buvo patikėtos ypatingos pareigos: rūpintis ir kiekviename žingsnyje padėti Izidoriui.

Izidorius Vasiliauskas nuo vaikystės turi kompleksinę negalią. Jis sunkiai vaikšto, nerišliai kalba ir be kitų pagalbos negali atlikti daugelio kiekvienam jo amžiaus jaunuoliui įprastų kasdienių veiksmų. Tačiau vaikinas išties ypatingas, net negalėdamas kalbėti, aštuoniolikmetis sugeba labai jautriai parodyti savo jausmus, todėl turi didžiulį būrį draugų visoje Lietuvoje.

„Nebuvau jo matęs ar apie jį girdėjęs. Kai nuvažiavau į mokyklą, man iš pradžių buvo baisu. Nežinojau, kokios jo galimybės, kaip ir ką jis gali daryti. Labai jį prie savęs prispaudęs [buvau], bijojau net paleisti. Dabar jis eina vienas, jau be manęs, prilaikau tik viena ranka už peties paėmęs“, – pasakoja Laurynas.

Bičiuliai labai mėgsta muziką, didžiausias jų džiaugsmas – klausytis koncertų, domėtis atlikėjais, sirgti už patikusias grupes ir per nacionalinę „Eurovizijos“ atranką, ir vykstant didžiajam dainų konkursui.

Praėjusį gruodį, vos sulaukęs aštuoniolikos, Izidorius ėmė svajoti apie kelionę į Kijevą. Draugai tikisi, kad likimas bus palankus ir jų lauks nepamirštamas nuotykis.

Akcijos „Draugystė veža“ taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti anketą portale LRT.lt ir papasakoti savo draugystės istoriją. Apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Daugiau – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi