Tavo LRT

2017.04.14 17:47

„Draugystė veža“ dalyviai: draugystė gydo negalią

Draugystė gydo negalią, o su draugo palaikymu ir pagalba daug lengviau pasiekti tikslus, ir net įgyvendinti svajonę nuvykti į Kijevą. Taip sako projekto „Draugystė veža“ dalyviai – draugai Kristupas Belko ir Juozas Eigminas iš Radviliškio.

Radviliškiečiai K. Belko ir J. Eigminas – neišskiriami draugai nuo vaikystės. Prieš 18 metų susitikę kiemo smėlio dėžėje, vėliau draugystę dar labiau sustiprino, pamėgę neįprastą sportą – parkūrą.

Stebint du jaunuolius, sunku atspėti, kuris iš jų turi negalią. Tik įjungus kompiuterį ir paprašius perskaityti paprastą sakinį, ateina supratimas, kad Juozui tai padaryti sunku. Vaikino regėjimas labai silpnas.

Juozas ir Kristupas stengiasi išnaudoti kiekvieną gyvenimo akimirką bei galimybę, todėl, tik išgirdę apie Baltijos ugdymo centro ir Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamą socialinę akciją „Draugystė veža“, užpildė anketą. Bičiuliai tiki, kad jų pavyzdys bus užkrečiamas.

„Draugystė gydo ir išgydo visas negalias“, – sako K. Belko.

Akcijos „Draugystė veža“ taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti anketą portale LRT.lt ir papasakoti savo draugystės istoriją. Apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Daugiau – vaizdo įraše.