Tavo LRT

2017.04.13 17:18

„Draugystė veža“: sujungė noras laužyti neigiamus stereotipus

Tomas ir Ignatas – bičiuliai, nusprendę dalyvauti socialinėje akcijoje „Draugystė veža“. Jie tikisi ne tik gyvai pamatyti  Lietuvos atstovės – grupės „Fusedmarc“–  pasirodymą „Eurovizijoje“, bet ir įrodyti, kad lietuviai neskirsto žmonių į sveikuosius ir neįgaliuosius.

Kaip ir dauguma bendraamžių, Tomas ir Ignatas yra baigę mokyklą, universitetą ir dabar stengiasi įsitvirtinti gyvenime. Bičiulius vienija noras pakeisti sveikųjų požiūrį į negalią, o idėjų ir sumanymų, kaip to siekti, jų galvose tiesiog knibžda.

„Informacija, kuri dabar yra, labai priešiška. Nežinai, ką žmogus žino, kokius turi stereotipus. Anksčiau nemaža dalis žmonių tiesiog nustodavo su manimi bendrauti“, – sako Tomas Eicher-Lorka socialinės akcijos „Draugystė veža“ dalyvis.

Tomas – autistas, jam nuo mažens buvo sunku rišliai reikšti mintis, kalbėti. Vaikinas jautrus garsams ir jaučia nuolatinį stresą, bet jis puikus pavyzdys, kaip autizmą galima suvaldyti ir būti ne visuomenės našta, o šviesuliu. Daug dirbdamas su savimi, Tomas išmoko suvaldyti stresą, kuris dažniausiai trukdo autistams bendrauti su aplinkiniais.

„Man bendravimas yra panašiai kaip sportas – sunkus ir intensyvus. Tikrai labai malonu, bet labai išvargina“, – pasakoja T. Eicher-Lorka

Bičiulius Tomą ir Ignatą suvedė bendra veikla. Tomas skaito įkvepiančias kalbas likimo broliams, siekdamas savo pavyzdžiu parodyti, kad negalios paliesti žmonės gali džiaugtis visaverčiu gyvenimu. Ignatas yra studentų mainų programos „Erasmus“ neįgaliesiems koordinatorius.

„Svarbiausia yra žmogų iškelti virš jo negalios. Visi esame asmenybės, norime bendrauti ir turėti draugų“, – sako T. Eicher-Lorka

Bičiuliai tikisi, kad kartu su kitais Baltijos ugdymo centro ir Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamos socialinės akcijos „Draugystė veža“ dalyviais jie ne tik pamatys Ukrainos sostinę, bet ir visai Europai įrodys, kad draugystė tikrai griauna sienas.

„Galime parodyti, kas yra draugystė, parodyti, kad visi lietuviai yra draugiški“, – sako Ignatas Plavskij.

Daugiau – vaizdo įraše.