Tavo LRT

2017.04.16 18:30

Klausiate–atsakome. Ar radijo archyvuose yra išlikusių senųjų teatro įrašų?

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2017.04.16 18:30

LRT radijo archyvuose senų spektaklių įrašų išties yra išlikę ir juos būtų galima transliuoti, tereikia atlikti tam tikrą atranką, atsižvelgiant į jų techninę kokybę ir tematiką. Taip sako LRT Kultūros laidų redakcijos vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė.  

„Ar LRT radijo fonduose yra išlikusių senųjų radijo teatro įrašų – pavyzdžiui, spektaklių „Velnių malūnas“ ar Henriko Ibseno „Nora“, – LRT RADIJO laidoje „Ryto garsai“ domisi klausytojas Gintautas.

J. Kryževičienės teigimu, išliko ne tik 1954 m. Aleksandro Kernagio pastatytas „Velnių malūnas“, H. Ibseno „Nora“, kurį režisavo Vytautas Grakauskas, bet ir daugiau vertingų senų spektaklių.

„Pavyzdžiui, Boriso Dauguviečio „Žaldokynė“ ir „Siuvėjų dienos Silmačiuose“. Galima pagalvoti apie tai, kad bent kartą per mėnesį LRT radijo teatro pozicijoje galėtume transliuoti LRT aukso fondo spektaklius.  Kalbant apie juos, reikia galvoti apie tam tikrą atranką, kadangi turbūt ne visus labai seniai rašytus spektaklius galime transliuoti šiandien: ir dėl techninės kokybės, ir dėl tematikos“, – teigia J. Kryževičienė.

Archyvuose yra ir naujesnių spektaklių, kuriuos taip pat būtų galima transliuoti. „Pavyzdžiui, Rimo Tumino režisuotą „Vyšnių sodą“, kuriam specialią radijo versiją kūrė Vytautas Čibiras. Taip pat turime spektaklį „Tyli naktis“, kuriame vaidina grandai Mykolas Smagurauskas ir Monika Mironaitė. Bandysime patenkinti klausytojų poreikį išgirsti kažką iš pačių seniausių spektaklių“, – atsako J. Kryževičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt