Tavo LRT

2017.04.04 11:34

„Draugystė veža“: negalia pavertė parolimpiniu čempionu

Aklųjų riedulys – tai sporto šaka, apie kurią iki praėjusios vasaros daugelis lietuvių nė nebuvo girdėję. Tačiau po Rio de Žaneiro parolimpiados, iš kurios Lietuvos golbolo rinktinė parvežė aukso medalius, šis pavadinimas nuskambėjo per visą šalį, o čempionais tapę vyrai buvo sutikti kaip didvyriai. Vienas jų – vilnietis Mantas Brazauskis, kartu su drauge Dainora bandantis laimėti kelialapį į 2017-ųjų „Euroviziją“ projekte „Draugystė veža“.

26-erių vaikinas nemato nuo gimimo. Tik saulėtą dieną jis gali įžvelgti neaiškius žmonių kontūrus, o visą kitą laiką jo pasaulis skendi tamsoje. Tačiau tai Mantui netrukdo džiaugtis gyvenimu ir optimizmu užkrėsti kitus. Vienas svarbiausių dalykų vaikinui – sportas, dėl kurio jis tiesiog pametęs galvą. Kasdien be išeiginių ir net per šventes vilnietis lieja prakaitą sporto salėje, norėdamas įrodyti, kad negalia – ne kliūtis siekti svajonės. Lygiai taip pat ji netrukdo ir susirasti draugų. 

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.