Tavo LRT

2017.04.04 09:56

LRT redaktorė 60 metų televizijos istoriją sutalpino į vieną dainą

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.04.04 09:56

Šeštadienį LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau antrą „60 akimirkų“ laidą, skirtą televizijos 60-mečiui. O jos pradžioje skambės specialiai šiai progai paminėti skirta daina, kurią sukūrė laidos redaktorė Raimonda Katiliūtė ir kompozitorius Deivydas Zvonkus.

„Girdėjau šią dainą labai daug kartų, nes rašiau ir melodiją, ir orkestruotę, ir dalyvavau repeticijose. Po filmavimo įspūdis toks: buvo tai, ko tikėjomės. Gavau didžiulį kilometrinį tekstą su visais paaiškinimais, pabandžiau perteikti, ką įsivaizdavo koncepcijos ir teksto autorė. Ir iš jos reakcijos dabar supratau, kad muzika pavyko būtent tokia, kokios ji ir tikėjosi. Taip ir gimė šis kūrinys“, – kūrinio atsiradimo istoriją pasakoja D. Zvonkus.

Anot jo, rašyti muziką svetimam tekstui šiuo atveju buvo lengva. „Manau, iš karto sugavau dažnį, koks šis kūrinys turi būti, dėl to nebuvo sunku“, – teigia jis.

Idėjos autorė R. Katiliūtė tikina, kad tokią dainą sukurti ją įkvėpė pats darbas televizijoje.

„LRT sumanė pažymėti gražią progą – televizijos šešiasdešimtmetį – specialia laida. Pagalvojome, kad jei visos gražios progos turi išskirtines dainas, himnus, šokius, kodėl nesukūrus specialios dainos šiai progai?

Iš tikrųjų man didžiulius sentimentus kelia tie senieji televizijų himnai, tie laikai, kai kiekvienas kanalas turėdavo savo dainą, kuri sukurdavo įspūdį, jog ten – viena didelė šeima. Ir, regis, visai nebesvarbu tampa, ar politinė, pramoginė, ar kriminalinė laida – visas jas ir jų herojus vienija muzika“, – dainos idėją pasakoja R. Katiliūtė.

Anot jos, LRT televizijoje kasdien vyksta pokyčiai, juos stengėsi sudėti ir dainoje. „Kiekvieną dieną čia kažkas vyksta, pavyzdžiui, atsiranda nauja žinių studija. Atrodo, ką tik matėme tokią, o dabar jau visiškai nauja. Čia vyksta „Eurovizijos“ aktualijos, šviesos gęsta, lūžta, griūna ir viskas taisosi akimirksniu. Dirbdamas čia matai daugybę dalykų, ir kodėl gi to neapdainavus?“ – dėsto ji.

R. Katiliūtė tikina, kad LRT TELEVIZIJA turi nemažai himnų, gulinčių giliai archyvuose, – kai kuriuos iš jų laidoje „60 akimirkų“ bus mėginama prikelti naujam gyvenimui.

„Labai tikiuosi, kad tai bus dar vienas LRT storosios istorijos knygos puslapis. LRT turi tikrai ne vieną proginį kūrinį, tik jie galbūt yra primiršti, ir mes būtinai priminsime juos šitoje laidoje“, – kalba R. Katiliūtė.

Pasiklausykite dainos ištraukos:

„60 akimirkų“ – jau šį šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Populiariausi