Tavo LRT

2017.03.31 16:17

Vasario 16-osios aktą atradusio L. Mažylio sutikimas – tiesiogiai per LRT

LRT.lt 2017.03.31 16:17

Penktadienį 17.45 val. iš Vokietijos parskrenda Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Liudas Mažylis, kuris Vokietijos diplomatiniame archyve surado Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalą. Jo sutikimą bei spaudos konferenciją tiesiogiai transliuos LRT. 

Transliaciją galėsite matyti per LRT TELEVIZIJĄ, portale LRT.lt bei girdėti per LRT RADIJĄ. Tiesioginę transliaciją ves Ugnė Galadauskaitė.

L. Mažylį sveikins Valstybės atkūrimo šimtmečio komanda ir VDU rektorius.

Trečiadienį Vokietijos diplomatiniame archyve rastas Vasario 16-osios akto originalas lietuvių kalba. 

VDU profesorius L. Mažylis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ pabrėžė, kad rastas ne tik lietuviškas, bet ir vokiškas Akto variantas.

Kaip skelbė BNS, Vokietijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad jos archyve aptiktas dokumentas yra 1918 metų vasario 16-osios Lietuvos Tarybos nutarimas dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo, ir pasveikino lietuvius su šiuo radiniu.

Vokietijos archyvuose yra dirbęs ne vienas istorikas, tačiau jiems Vasario 16-osios akto surasti nepasisekė, anksčiau LRT.lt atskleidė Lietuvos istorijos instituto XX a. istorijos skyriaus vedėjas Česlovas Laurinavičius. 

Savo ruožtu politologas Raimundas Lopata pažymi, kad gauti finansavimą ir vykti į Vokietijos archyvus mokslininkai turėjo progą dar pernai, tačiau idėjos atsisakė ir ėmėsi tirti skaitmeninius archyvus.