Naujienų srautas

Tavo LRT2017.03.31 07:48

A. Acus: apdovanojimą priimu kaip paraginimą

Apdovanojimas – tarsi paraginimas, kad kitą žmogų reikia priimti kaip Dievo dovaną, o religijos laisvė ir įvairovė – itin jautri tema. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Šiandien“ sako Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimą pelnęs LRT žurnalistas Algirdas Acus. „Religija jautriausia, nes žmonės per tai aiškina savo gyvenimo prasmę“, – sako jis.

Ketvirtą kartą surengtuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose už gyvenimo nuopelnus įvertintas pernai miręs filosofas Leonidas Donskis. Religijų įvairovės apdovanojimas įteiktas LRT KULTŪROS laidai „Anapus čia ir dabar“, kurią kuria A. Acus. Laidoje nagrinėjamos su žmogaus teisėmis susijusios temos.

Trečiadienio vakarą Valdovų rūmuose Vilniuje surengtoje ceremonijoje iš viso įteikta dešimt apdovanojimų už praėjusias metais nuveiktus darbus ir iniciatyvas.

A. Acus tikina, kad jam pačiam ne visada pavyko išvengti klaidų, tačiau dabar jau padarytų viską daug geriau.

„Šiais metais man buvo labai įdomūs Prancūzijos mąstytojai. Jie mane įsileido, ilgiau kalbėjo, suteikė šansą įsigilinti. [...] Rekomenduočiau paklausyti visų jų, nes būtent šį penktadienį 17:25 val. per LRT KULTŪRĄ kalbinsime jau paskutinį prancūzų mąstytoją“, – kviečia A. Acus.

Visą interviu žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą