Tavo LRT

2017.03.30 12:34

„Draugystė veža“: pažintis atskleidė talentą

Visai šalia Trakų yra vieta, kur gimsta nuostabūs dirbiniai – medžio skulptūros, įmantrūs pinti krepšiai, rankomis siūtos staltiesės ir prijuostės. Viskas čia pagaminta tų, kuriems likimas nepagailėjo išbandymų, tačiau, atimdamas sveikatą, apdovanojo talentu ir kantrybe. Trakų Neįgaliųjų užimtumo centre prieš trejus metus susitiko ir Julius su Gintare – būtent ši pažintis atskleidė merginos kūrybingumą ir net paskatino domėtis sportu.

„Kai mokomės pinti, pradedame nuo paprasčiausių dalykų. Paprasčiausias dalykas yra gėlytės nupynimas. Kai Gintarė pamatė, kad nupyniau gėlytę, paprašė, kad nupinčiau ir jai. Aš jai pasiūliau ateiti pačiai pasimokyti pinti. Iš pradžių nenorėjo, bet paskui atėjo“, – pasakoja Julius, kartu su Gintare nusprendęs dalyvauti socialinėje akcijoje „Draugystė veža“.

Gintarė nuo pat vaikystės buvo ligų kamuoliukas. Ji sunkiai vaikšto ir net kalba. Dėl to mergina visuomet buvo tyli, uždara ir bijanti žmonių – jai ne kartą teko susidurti su smalsiais ir net kreivais aplinkinių žvilgsniais. Bet pažintis su Juliumi viską pakeitė.

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.