Tavo LRT

2017.03.30 14:20

Už religijų įvairovės puoselėjimą apdovanota LRT KULTŪROS laida

Ketvirtą kartą surengtuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose už gyvenimo nuopelnus įvertintas pernai miręs filosofas Leonidas Donskis. Religijų įvairovės apdovanojimas įteiktas LRT KULTŪROS laidai „Anapus čia ir dabar“, kurią kuria Algirdas Acus.

Laidoje nagrinėjamos su žmogaus teisėmis susijusios temos.

Lyčių lygybės apdovanojimas įteiktas Vilniaus miesto krizių centro direktorei Nijolei Dirsienei – už ilgametį rūpestį moterimis, nukentėjusiomis nuo smurto, ir daugiau kaip 20 metų vykdomą aktyvų darbą smurto prevencijos srityje. Metų proveržio kategorijoje apdovanojimas įteiktas „Baltic Pride“ 2016 eitynių „Už lygybę!“ organizatoriams, pranešė apdovanojimų rengėjai.

Trečiadienio vakarą Valdovų rūmuose Vilniuje surengtoje ceremonijoje iš viso įteikta dešimt apdovanojimų už praėjusias metais nuveiktus darbus ir iniciatyvas.

Tautų dialogo apdovanojimas skirtas Vilniaus ukrainiečių bendrijos pirmininkei Natalijai Šertvytienei – už aktyvų tautų dialogo puoselėjimą Lietuvoje, ukrainiečių tautinio tapatumo išsaugojimą ir pagalbą ukrainiečių integracijos procesuose.

Vaivorykštės apdovanojimas įteiktas informacinės ir socialinės interneto platformos „išgir̃stì“ autoriams organizacijai „In corpore“ – už saugią erdvę, padedančią LGBT asmenims ir jų artimos aplinkos žmonėms dalintis patirtimi ir būti išgirstiems.

Apdovanojimas „Geriausias amžius – mano amžius“ įteiktas Marijampolės futbolo treneriui Martynui Karpavičiui – už pirmą kartą Lietuvoje suorganizuotą močiučių futbolo čempionatą taip įrodant, kad judėjimo džiaugsmą gali patirti kiekvienas, nepaisant savo amžiaus.

Įveiktos kliūties apdovanojimas įteiktas Lietuvos aklųjų bibliotekos savanoriui Albertui Aužbikavičiui, jis įgarsino 53 knygas, taip atverdamas galimybes regėjimo negalią turintiems asmenims patirti knygų pasaulį.

Žiniasklaidos balso apdovanojimas įteiktas 15min.lt portalo žurnalistei Kristinai Aksamitaitei.

Be įprastinių apdovanojimų šiemet taip pat įteiktas specialus Norvegijos ambasados Lietuvoje įsteigtas apdovanojimas „Už pilietinės visuomenės stiprinimą“. Jis teko koalicijai „Psichikos sveikata 2030“ – už siekį įtvirtinti atvirumo, skaidrumo bei žmogaus teisių principus psichikos sveikatos sistemoje.

Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus kasmet rengia Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu. Šiemet prie organizatorių prisidėjo Norvegijos ambasada.

Laimėtojams įteiktos menininko Viktoro Dailidėno statulėlės.