Naujienų srautas

Tavo LRT2017.03.30 12:36

„Draugystė veža“: žmonai susirgus, draugai siūlė bėgti

Socialinės akcijos „Draugystė veža“ dalyviams Loretai ir Vytautui likimas nepagailėjo sunkumų: ištikus nelaimei nuo jų nusisuko visi draugai. Tačiau dabar jie vienas kitam ne tik mylintys sutuoktiniai, bet ir geriausi bičiuliai.

Budrevičių šeima, rodos, gyvena taip, kaip ir daugelis kitų: kartu keliauja, pramogauja, dalinasi kasdieniais rūpesčiais ir džiaugsmais.

Loreta savo vyrą Vytautą vadina ne tik sutuoktiniu, bet ir geriausiu draugu, suprantančiu ją geriau nei bet kas kitas, o septynmetis sūnus Ąžuolas – didžiausias judviejų džiaugsmas.

Loreta serga išsėtine skleroze. Moteris diagnozę išgirdo tada, kai turėjo išgyventi laimingiausias akimirkas, – gimus sūnui. 

„Nebuvo jokių požymių ir liga atsirado staiga. Turi džiaugtis, kad gimė vaikas, bet viskas persiverčia, nes smogia liga“, – prisimena L. Budrevičienė. 

Po žmonos diagnozės draugai nusisuko, o kai kurie vyrui net patarė bėgti.

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi