Tavo LRT

2017.03.28 16:18

„Draugystė veža“: nepažįstamas moteris suartino liga

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.28 16:18

Baltijos ugdymo centro ir Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamos socialinės akcijos „Draugystė veža“ anketas pildo bičiuliai iš visos Lietuvos. Vieni jų pasakoja dar vaikystėje užsimezgusios draugystės istorija, kitus suveda meilė, studijos, bendri pomėgiai ar darbai. O štai druskininkietei Vidai ir marijampolietei Ilonai susidraugauti padėjo liga. 

Prieš gerus metus Vida Plochichienė iš medikų išgirdo bauginančią diagnozę – inkstų nepakankamumą. Geriausia išeitis – transplantacija, o kol atsiras tinkamas donoras, teks gydytis dialize.

Kas antrą dieną Vidai yra valomas kraujas, medikai daro viską, ką gali, ir vis dėlto niekas nepatarė, kaip su šia diagnoze gyventi. Vida jautėsi vieniša ir pasimetusi, ieškodama pagalbos ji telefone surinko asociacijos „Gyvastis“ numerį, ir kitame ragelio gale išgirdo Ilonos Masaitienės balsą. Tuomet nei viena iš moterų nesitikėjo, kad tai taps gražios draugystės pradžia.

„Susitikusi su Ilona supratau, kad čia dar – ne pasaulio pabaiga. Kad yra toks gyvenimas, kurio reikia mokytis“, – pasakoja Vida apie draugę, kuri grąžino į jos gyvenimą šypseną ir džiaugsmą.

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.