Tavo LRT

2017.03.28 10:32

„60 akimirkų“ – pasakojimai apie interviu su arkliu ir pasiklydusį senbernarą „Panoramoje“

60-metį švenčianti LRT TELEVIZIJA neįsivaizduojama be svarbiausios savo grandies – naujienų tarnybos. Kaip per visus gyvavimo dešimtmečius keitėsi darbas pagrindinėje jos tarnyboje, kas nutiko neužmirštamo, juokingo ar paradoksalaus, pirmadienio vakarą vykusiame filmavime prisiminė ryškiausios visų laikų naujienų asmenybės. O prisiminti išties buvo ką – ir laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbintą arklį, ir į „Panoramą“ užklydusį senbernarą.

Pirmasis pokalbiui studijoje įsitaisęs dabartinis LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis pasidžiaugė, kad informacijos nacionalinio transliuotojo žinioms niekuomet netrūksta. „Kur kas sunkiau sutalpinti žinias į skirtą laiką, nei sukti galvą, ką rodyti, kad užpildytum eterį. Net jeigu niekas nenutinka Lietuvoje, pasaulyje tikrai atsitinka kažkas svarbaus. Informacijos netrūksta niekada“, – tikina A. Matonis.

Netrukus laidos vedėja Živilė Kropaitė jam priminė ir kuriozinę situaciją, nutikusią senojoje studijoje.

„Remigijus Vilkaitis, tuometinis kultūros ministras, apsilankė „Labo ryto“ laidoje, buvo labai dailiai pasodintas. Tai – žmogus, kuris yra scenos meistras. Bet kažkuriuo momentu, nors kėdės ir nebuvo robotizuotos, viena jų nusprendė gyventi savo gyvenimą. Pokalbio metu kėdė pati pradėjo leistis žemyn, kai rodėme jį stambiu planu“, – juokdamasis pasakojo naujienų tarnybos vadovas.

Kuriozinę situaciją netruko prisiminti ir žurnalistas Ričardas Sartatavičius. „Esu pakalbinęs arklį. Galvojome, ką tokio įdomesnio padaryti, kad būtų linksma ne tik mums, bet ir žiūrovams. Nuvažiavau į žirgyną ir pamačiau, kad arklys yra tas gyvūnas, kurį būtų galima pakalbinti. Be to, buvo šio gyvūno metai. Arklys sakė, kad metai bus geri ir garsiai nusižvengė“, – juokiasi žurnalistas.

Arklys – ne vienintelis gyvūnas, kalbintas LRT TELEVIZIJOJE. Ilgametė „Panoramos“ vedėja Algimanta Žukauskienė prisimena, kad kartą vakaro naujienų laidoje pasirodė ir pasiklydęs senbernaras. „Kartą į Simono Konarskio gatvėje įsikūrusią LRT televiziją užsuko vaikai, vedini šunimi. Nežinome, kodėl iš Oginskio g., esančios Antakalnyje, vaikai atvedė pasiklydusį senbernarą į „Panoramą“, bet nusprendėme padėti surasti paklydėlio šeimininkus pasinaudodami eteriu“, – šypsodamasi prisimena televizijos laidų vedėja.

Smagių prisiminimų nestokojo ir ilgametė LRT TELEVIZIJOS darbuotoja Laima Kybartienė.

„Turbūt buvo antrieji mano metai tiesioginiame eteryje. Tai buvo laikai, kai anonsus gaudavau parašytus iš vakaro, mokiausi juos mintinai ir klysti teisės neturėjau. Vieną šeštadienį tiesioginio eterio metu po žinių, apie dvyliktą valandą, reikėjo paskelbti apie spektaklį. Perskaičiau programą ir tada pasakiau: trisdešimt pirmą valandą trisdešimt minučių žiūrėkite spektaklį. Ir tik grįžusi namo ir susitikusi su uošviu supratau, kokią klaidą padariau“, – prisimena ji.

Kuriozinę situaciją su gyvūnais patyrė ir dabartinė LRT TELEVIZIJOS naujienų tarnybos žurnalistė Ugnė Galadauskaitė.

„Vienas įsimintiniausių įvykių nutiko per kinologų apdovanojimus, kuomet dariau tiesioginį reportažą. Pokalbiui pasikviečiau vieną iš labiausiai nusipelniusių kinologų, pasakiau jam, kad mūsų pokalbis bus transliuojamas tiesiogiai, bet jis to neužfiksavo. Pradėjome filmuoti, operatorius parodė mane, paskui pritraukė pašnekovą ir tuomet nukreipė kamerą į šunis. Pašnekovas pradeda atsakinėti, pasako vieną sakinį, ir, pertraukęs mane, rėžia: aš nesuprantu, ar jūs mane filmuojate, ar tą šunį“, – televizijos šešiasdešimtmečiui skirtoje laidoje kvatojasi žurnalistė.

Susirinkusius žiūrovus nusišypsoti privertė ir ilgametis LRT TELEVIZIJOS veidas Henrikas Vaitiekūnas.

„Tada buvome labai žinomi ir susireikšminę žmonės, ką tik pradėję dirbti vienintelėje televizijoje Lietuvoje. Vieną karštą vasaros dieną važiavome pro kaimą filmuoti. Galvojau, sustojęs parduotuvėje nusipirksiu atsigerti limonado. Parduotuvė buvo uždaryta, bet mane kažkas pažino, nubėgo į namus pas pardavėją, ji atlėkusi atidarė parduotuvę ir pardavė man limonado. Geriu limonadą ir jau įsivaizduoju, kaip grįžęs namo visiems pasakosiu, kaip dėl manęs net parduotuvę atidarė. Ir kaip tik tuo metu man pardavėja sako: kai kitą kartą važiuosite pro šalį, taip pat prašome užsukti, gerbiamas Skirmantai Pabedinskai“, – prisimena H. Vaitiekūnas.

Daugiau istorijų – laidoje „60 akimirkų“ šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.