Tavo LRT

2017.03.24 11:56

„Draugystė veža“ dalyviai draugavo ir tada, kai kiti nusisuko

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.24 11:56

Balandžio pradžioje portalo LRT.lt skaitytojai iš dvidešimties pasakojimų išrinks penkis pačius smagiausius ir nuoširdžiausius, kurių herojai vyks į Kijevą gyvai palaikyti „Eurovizijoje“ Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“. Susipažinkite su dviem vaikystės bičiuliais iš pajūrio – Kaziu ir Egidijumi.  

Tikrai vyriškai draugystei negalia – ne kliūtis, tai įrodė žemaičiai Kazys Kuneika ir Egidijus Budginas. Pajūryje gyvenantys bičiuliai kartu ir tada, kai pečius užgriūna išbandymai ir kai likimas šypsosi. 

„Draugystė visada veža. Kuo daugiau draugų, tuo linksmiau“, – sako K. Kuneika. 

Vis dėlto, Kazio gyvenime buvo laikas, kai draugus būtų galėjęs suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų, o ir tų būtų per daug. 

37 metų klaipėdietis ne visada buvo aklas. Vaikystėje diagnozuotas cukrinis diabetas smogė visa jėga – vyrui ėmė silpnėti regėjimas, kol visiškai išnyko. 

Tą sunkią akimirką dauguma draugų nuo Kazio nusisuko, tik ne Egidijus. Vaikystės bičiulis visuomet buvo šalia. 

„Tokių žmonių yra reta, kurie nemato, bet keliauja, eina ir be lazdelių. Pagalbos jis neprašė ir visko išmoko pats. Iš kur pas jį tiek stiprybės? Ne vienam mums to reikėtų pasimokyti“, – įsitikinęs E. Budginas.

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turėjo užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją.

Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų rodomi LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.