Tavo LRT

2017.03.24 11:41

„Draugystė veža“ dalyvės: galėtume būti „Fusedmarc“ pritariančiomis vokalistėmis

Socialinė akcija „Draugystė veža“ atskleidžia, kad tikrai bičiulystei negalia netrukdo. Akcijos dalyvės, norinčios laimėti galimybę gyvai stebėti „Euroviziją“, tikina: jei tik reikėtų, galėtų Kijeve ir pritariančiomis vokalistėmis pabūti.

Daiva ir Irma – dvi neišskiriamos bičiulės, įrodžiusios, kad negalia tikrai draugystei nėra kliūtis, Drauges sieja didžiulis noras veikti: jos kartu organizuoja šventes, renginius, įvairias akcijas ir stengiasi padėti kiekvienam į bėdą patekusiam nelaimėliui.

Svarbiausias dalykas, be kurio ši draugystė negalėtų gyvuoti, – dviejų moterų humoro jausmas. 

„Visada smagu susiskambinti ir susitikti. Mūsų kelionės bei susitikimai būna prasmingi. Žmogui maistas yra labai svarbus, bet maistas sielai – dar svarbiau. Tuo maistu sielai mes ir dalinamės“, – sako akcijos dalyvė Irma Zabulionytė. 

Jos draugė Daiva Juodelienė sako, kad bičiulė viską daro be priekaištų: „Jos gebėjimai yra neeiliniai, aš negaliu ja atsižavėti.“ 

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turėjo užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją.

Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų rodomi LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.