Tavo LRT

2017.03.21 14:32

Tarp „Draugystė veža“ dalyvių – ir verslą sukūręs neregys bei cirko darbuotoja

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse už Lietuvai atstovausiančią grupę „Fusedmarc“ sirgs ir penkios socialinės akcijos „Draugystė veža“ laimėtojų poros. Šia iniciatyva siekiama parodyti, kad draugystė tarp negalios paliestų ir sveikųjų gali būti nuoširdi, tvirta ir kupina nuotykių. Tarp pretendentų gyvai stebėti didžiausią Europos dainų konkursą – ir verslą sukūręs regėjimo negalią turintis Martynas Vitkus bei jo draugė „Baltijos cirko“ darbuotoja Ieva Variakojytė-Reynshtrom.

„Mums atrodo, kad nematantis žmogus yra labai apribotas. Bet iš tiesų vienas trūkumas gali atverti kitas galimybes. Pavyzdžiui, aš nesuprantu, kaip Martynas sugeba naudotis mobiliuoju telefonu, perskaityti įrašus jame. Net nesuprantu, kaip tai vyksta“, – šypsosi I. Variakojytė-Reynshtrom.

Visas pokalbis su akcijos dalyviais – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti portale LRT.lt esančią anketą ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie dvidešimt organizatorių atrinktų pretendentų porų bus parodyti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14–30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, – šypsosi socialinės akcijos „Draugystė veža!“ sumanytoja, viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.